Blog

Zabawki a rozwój zmysłów u dziecka

Zabawki a rozwój zmysłów u dzieckaTrzy pierwsze lata życia są ważne dla dziecka, m.in. ze względu na najintensywniejszy rozwój mózgu. Świadomy rodzic tak pokieruje aktywnością, by możliwości dziecka kształtowały się jak najlepiej. Droga jest jedna – poprzez zabawę.Dlaczego trzy pierwsze lata? Udowodniono, że tworzy się wtedy najwięcej połączeń pomiędzy neuronami. Jest to więc czas, kiedy można najskuteczniej wpływać na rozwój dziecka. Zabawy muszą być jednak dostosowane do dziecka, a więc do jego wieku, ale też możliwości.
Przeczytaj więcej

Zabawki pod lupą, bezpieczeństwo dzieci

Zabawki pod lupą, bezpieczeństwo dzieciDla dziecka nie ma różnicy czy zabawka kosztuje 10 czy 100 zł. W kąt może iść nawet najdroższa zabawka na rzecz np. skakanki za kilka zł. Natomiast, z perspektywy rodzica powinno być ważne czy dany przedmiot jest dla naszego dziecka bezpieczny. Kiedy więc zabawkę można uznać za bezpieczną?
Przeczytaj więcej

Zabawki dla trzylatka

Zabawki dla trzylatkaTrzylatek staje się coraz bardziej samodzielny, a jego koncentracja uwagi stopniowo zwiększa się. Zabawkami wykazuje dłuższe zainteresowanie, a zabawa może trwać i trwać. Przedszkolaki interesują się najczęściej tym, co jest na topie. Zwykle chcą mieć to, co posiadają koleżanki i koledzy. Wystarczy obejrzeć kilka reklam telewizyjnych czy najnowsze oferty sklepów, żeby wiedzieć, co jest modne. Ponadto, dzieci trzyletnie zaczynają często przygodę z kolekcjonowaniem. Marzeniem staje się posiadanie wszystkich figurek z danej serii czy całej kolekcji konkretnych lalek. Prawdziwym hitem są na pewno gadżety z określonym motywem, zwykle z bajki. 
Przeczytaj więcej

Zabawki edukacyjne – zabawki, które uczą

Zabawki edukacyjne – zabawki, które ucząKupując zabawkę edukacyjną, możemy mieć pewność, że inwestujemy w rozwój dziecka. Tego typu zabawka, jeśli rzeczywiście spełnia rekomendację producenta, stymuluje rozwój. Proces ten przebieg wielozmysłowo, z jednoczesnym oddziaływaniem na zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Ważne jest też, aby zabawka pobudzała ciekawość i wzbogacała wiedzę malca o świecie. Wszystkie te funkcje są możliwe do spełnienia dzięki oddziaływaniu wielozmysłowemu.
Przeczytaj więcej

Zabawki dla dwulatka

Zabawki dla dwulatkaWybór zabawki dla dwulatka powinien być łatwiejszy niż w przypadku rocznego dziecka. Dwuletni maluch umie już znacznie więcej, a jego rozwój motoryczny pozwala na dość dużą samodzielność. Trzeba jednak pamiętać, że drugi rok życia nie jest jeszcze trzecim, więc użytkowanie zabawek oznaczonych „3+” może okazać się zbyt wczesne.
Przeczytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 243 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Ok
2023-11-27
Super szybka wysyłka, zabawka świetna Dziękuję bardzo:)
pixel