Puzzle drewniane dla dzieci

Ilość znalezionych towarów: 63
12
12

Puzzle to ten rodzaj rozrywki, która nigdy się nie nudzi i jest świetną alternatywą spędzania czasu dla oglądania bajek czy grania w gry komputerowe. Rodzice, dbając o to, by ich dziecko posiadało pod ręką zabawki edukacyjne nie powinni zapominać o tradycyjnych puzzlach wykonanych z przyjemnego w dotyku i bezpiecznego dla maluchów drewna. Puzzle drewniane może zacząć układać już dziecko mające zaledwie 1,5 roku i jak najbardziej podpisujemy się pod tym stwierdzeniem. Pasja do układania puzzli może pozostać z dzieckiem na całe życie. Mnóstwo osób dorosłych układa drewniane puzzle w ramach relaksu, a najwięksi hobbyści podejmują się ułożenia puzzli składających się nawet z kilku tysięcy elementów. A wszystko to zaczęło się od prostej, kolorowej układanki otrzymanej w dzieciństwie.

Puzzle drewniane – ich trudność rośnie razem z dzieckiem

Dedykowane najmłodszym puzzle drewniane posiadają sporej wielkości elementy, które dziecko może wygodnie chwycić i obrócić w pasujący do całości sposób. W puzzlach dla adeptów układania liczba elementów jest niewielka, zwykle oscyluje ona w granicy 10, 15 lub 20. Drewniane puzzle dla najmłodszych, a więc dla 1,5-, 2-latków często posiadają podkładkę przedstawiającą tę samą ilustrację co układanka. Stanowi to niezwykle pomocną wskazówkę i pozwala maluchowi na szybsze ułożenie całości.

Puzzle drewniane dla starszych pociech, które kilkuelementowe układanki układają w mgnieniu oka składać mogą się nawet z 100 elementów! Stanowi to nie lada wyzwanie dla dziecka, które każdą wolną chwilę chce poświęcić puzzlom, by dowiedzieć się jaki rysunek stworzą. W zależności od zainteresowań malucha może on układać puzzle przedstawiające zwierzęta, pojazdy, sceny z wiejskiego życia, a nawet akcję ratowniczą strażaków. Drewniane puzzle mogą posiadać także walor edukacyjny: mogą przedstawiać kulę ziemską lub mapę świata. Dla młodych matematyków odpowiednie będą puzzle z cyferkami, które połączyć można ze sobą rosnąco, co stanowi jednocześnie trening dla rąk i umysłu. 

Układanki drewniane uczą i bawią od pokoleń

Puzzle wykonane z drewna, tak jak i wszystkie zabawki drewniane są przyjazne dzieciom. Najmłodsi się niezwykle ekspresyjni, jednak zabawki z drewna są gotowe przetrwać największy atak zarówno frustracji, jak i radości. Trwałość to podstawowa cecha drewna, oprócz której nie można zapomnieć o miłej w dotyku fakturze czy naturalnym zapachu. Pierwsze, powstałe wieki temu zabawki strugane były z drewna, a ich ponadczasowy charakter sprawia, że nigdy nie pójdą w odstawkę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Zamówienie doszło szybko, wszystko ładnie zapakowane. Dziękuję:)
2023-11-27
Super szybka wysyłka, zabawka świetna Dziękuję bardzo:)
pixel