Przytulanki

Ilość znalezionych towarów: 143

Wydawać by się mogło, że dziecko, które przez większą część dnia śpi nie będzie mieć problemów z zasypianiem. Jednak nie tak łatwo zasnąć gdy maluch jest ciekawy świata, a wokół niego znajdują się same interesujące rzeczy. Przytulanka, czyli pierwszy przyjaciel każdego dziecka jest z nim nierozłączna i tym samym pomoże maluchowi zasnąć i śnić kolorowe sny. Pod słowem przytulanki kryje się wiele zabawek, od szmacianych lalek, poprzez pluszowe zwierzątka czy postacie z ulubionych bajek. Wszystkie mają jednak podobną funkcję, jak sama nazwa wskazuje służą do nieograniczonego przytulania i tulenia, dostarczają maluchowi uczucia bliskości.

Przytulanka to kompan do zabawy, jedzenia i spania

Każdy z nas miał w dzieciństwie przedmiot, z którym nie rozstawał się nawet na chwilę. Zwykle była to właśnie przytulanka, myśląc o której w czasie teraźniejszym odczuwamy rozczulenie i przychodzą nam do głowy same dobre wspomnienia. Wybór przytulanki dla dziecka wymaga chwili zastanowienia. Modele dla niemowląt i najmłodszych dzieci powinny być lekkie i niewielkich rozmiarów. Gruby kocyk nie będzie dobrym pomysłem, gdyż dziecko podczas snu może nakryć się nim ograniczając sobie dostęp do powietrza. Alternatywą będą małe szmatki z pacynką, za którą maluch może złapać. Szeroki wybór stawia Cię przed decyzją, czy Twojemu dziecku najbardziej przypadnie do gustu przytulanka w postaci zwierzątka, lalki, czy postaci z bajki. Wybierając pluszaka dla dziecka zwróć uwagę czy zabawkę można prać, jest to niezbędne w celu zapewnienia higieny.

Wiele maskotek może także pełnić funkcję pacynki, dzięki czemu umożliwiają zabawę w domowy teatrzyk i pozwalają dziecku na zabawę w odgrywanie ról. Maluchowi uzbrojonemu w przytulankę łatwiej jest znieść krótką rozłąkę z rodzicem, gdyż ma zapewnione uczucie bliskości.

Przytulanki – lek na ból, bezsenność i zimno

W sklepie Hoplik dostępne są także maskotki, które oprócz dostarczania dzieciom towarzystwa spełniają także dobroczynne funkcje. Przykładem mogą być pochodzące z oferty marki Trudi przytulanki, które wypełnione naturalnymi nasionami orkiszu można podgrzać w mikrofalówce lub piekarniku, dzięki czemu będą one w stanie uśmierzyć ból lub rozgrzać malucha i ułatwić mu zaśnięcie. Ciepłe nasiona w kontakcie z delikatną dziecięcą skórą lekko ją masują sprawiając, że dziecko się uspokaja, odpręża i w efekcie zasypia. Przytulanki te zostały wykonane z materiałów ekologicznych, a dostępne są w wielu zwierzęcych wariantach, spośród których wybierzesz ulubione zwierzątko Twojego szkraba.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 242 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-31
super
2023-11-06
Everything was alright
pixel