Dziecięce gry planszowe

Ilość znalezionych towarów: 104

Z gier planszowych się nie wyrasta, po prostu z wiekiem zmieniają się zasady gry i poziom trudności. Ta ponadczasowa rozrywka łączy pokolenia i pozwala choć na chwilę oderwać się od oddalającej ludzi od siebie elektroniki. Gry planszowe dla dzieci mają ciekawą formę, która jest w stanie przykuć ich uwagę i zaangażować na tyle, że często na jednej rozgrywce się nie kończy. Ten rodzaj rozrywki oprócz nauki współzawodnictwa, współpracy oraz rozwoju logicznego myślenia wpływa także pozytywnie na budowanie relacji międzyludzkich i zacieśnianie więzi między członkami rodziny. To dlatego między innymi po gry planszowe rodzinne należy sięgać regularnie, a nie od święta.

Świat gier planszowych – nienudząca się rozrywka na lata

Właśnie podczas grania w planszówki dziecko ma po raz pierwszy styczność z rywalizacją, błogim uczuciem triumfu oraz gorzką porażką. Gry planszowe jako, że często oparte są na czynniku losowym uczą dziecko, że nie na wszystko w życiu ma się wpływ i bez względu na to należy pokornie i z wiarą dążyć naprzód. Co więcej, gry planszowe rodzinne pozwalają na kształtowanie zdolności poznawczych oraz dodają motywacji do zdobywania nowych umiejętności, które to powody przemawiają za tym, by kupować je już małemu dziecku.

Niekwestionowanym królem jeśli chodzi o gry planszowe rodzinne jest klasyczny, znany od lat chińczyk. Jest to gra prosta, lekka i przyjemna, oparta w 100% na czynniku losowym. Nie ma więc tutaj gorszych lub lepszych graczy, wszystko zależy od szczęścia.

Planszówki to nie tylko sposób na towarzyskie spędzanie czasu, wiele z nich może pomóc dziecku w nauce czytania czy liczenia. Wspomniany wcześniej chińczyk wymaga od dziecka wykonania prostego działania dodawania (jeśli gra się 2 kostkami) i odliczenie odpowiedniej liczby pól do przeskoczenia.  W grach planszowych często spotkać można się z kartami zadań do wykonania. Dziecko podekscytowane czekającym go wyzwaniem chętniej podejmie próbę przeczytania polecenia niż w przypadku ślęczenia nad książką.

Szachy dla dzieci – gra dla małych strategów

Gra znana od średniowiecza doceniana przez największych intelektualistów. Gry planszowe strategiczne, do których szachy niewątpliwie należą wymagają chwili zastanowienia przy każdym ruchu oraz próby przewidzenia wszystkich możliwych ruchów przeciwnika. Szachy dla dzieci to uproszczona wersja ponadczasowej gry, która pozostaje wierna pierwowzorowi, ucząc najmłodszych racjonalnego i przenikliwego myślenia. Przyjazna forma i miła dla oka kolorystyka zachęcą do wciągającej gry każdego małego fana planszówek.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 243 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
Fast transport is ok
2023-11-27
Super szybka wysyłka, zabawka świetna Dziękuję bardzo:)
pixel