Literki dla dzieci

Ilość znalezionych towarów: 42
12
12

Spraw, by nauka nie kojarzyła się Twojemu dziecku z czymś trudnym i nudnym. Pierwszy kontakt z nauką dziecko ma jeszcze przed pójściem do przedszkola, rodzice zwykle dbają o to, by ich pociechy miały pod dostatkiem zabawek edukacyjnych. Gdy maluch opanuje już rozpoznawanie kształtów oraz nazywanie kolorów nadchodzi czas na alfabet. Im szybciej dziecko zostanie wtajemniczone w świat liter, tym prędzej zacznie czytać oraz pisać.

Nauka literek dla dzieci – im wcześniej tym lepiej

Przygoda z poznawaniem alfabetu to nie lada wyzwanie dla młodego umysłu. Dlatego też nie brakuje sposobów i zabawek, by tą batalię dziecku ułatwić. Interesujące dla dziecka zabawki pełniące jednocześnie funkcję edukacyjną będą tutaj nieocenione. Alfabet dla dzieci w postaci fikuśne wyciętych, kolorowych literek skutecznie zachęci do wartościowej zabawy. Pamiętaj, aby nie pozostawiać dziecka samemu sobie, wygospodaruj trochę czasu i pomóż mu szybciej i efektywniej oswoić się z alfabetem. Układanie prostych na początku wyrazów takich jak „mama”, „tata”, imienia dziecka oraz wyjaśnienie malcowi, co te ustawione obok siebie literki oznaczają sprawi, że postępy dziecka będą imponujące.

Praktyczną propozycją są literki magnetyczne, które przesuwa się po tablicy tworząc wyrazy. Wbudowane w elementy magnesy sprawiają, że literkom nie grozi zaginięcie. Innym sposobem na wciągającą naukę alfabetu jest dostępna w wielu wariantach tablica edukacyjna. Może ona mieć formę układanki – sortera, gdzie dziecko musi odpowiednio dopasować literki do otworów. Dla dzieci będących już na etapie zapisywania literek pomocna będzie tablica informująca o kierunku pisania każdej z literek alfabetu.

Alfabet dla dzieci - z klockami pójdzie gładko!

Drewniane klocki to jedna z pierwszych dziecięcych zabawek, do których maluch wraca na przestrzeni wielu lat. Gdy przychodzi czas nauki alfabetu warto dołożyć do nich klocki z nadrukowanymi literkami. Mały konstruktor w przerwach między budowaniem wieżowców może poćwiczyć tworzenie wyrazów, krótkich zdań, czy rozpoznawanie sylab. Literki umieszczone na klockach są duże, kolorowe i wyraźne, dziecko nie będzie więc miało problemów z znalezieniem tej odpowiedniej.

Nauka literek dla dzieci wcale nie wymaga kartki i długopisu, przynajmniej na początku. Dziecko zaznajomione z alfabetem i podstawami pisania oraz czytania samo będzie chętne przy przelać swoje myśli i wyrazić uczucia na papierze. Wspólnie spędzanie czasu z pociechą i nieinwazyjna, lecz skuteczna nauka to klucz do sukcesu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 240 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Zamówienie doszło szybko, wszystko ładnie zapakowane. Dziękuję:)
2023-11-06
Everything was alright
pixel