Kostki edukacyjne

Ilość znalezionych towarów: 39
12
12

Kostka edukacyjna to zabawka, jaką dziecko może otrzymać już w dniu pierwszych urodzin. Ten rodzaj zabawki jest bardzo ceniony przez rodziców ze względu na wielofunkcyjność: w sześciennej kostce każda ze ścianek jest inna i rozwija dziecko sensorycznie, stymuluje zmysły oraz uczy rozróżniania faktur, kolorów i dźwięków w odmienny sposób. Zabawka ta jest także oszczędnością pieniędzy i miejsca, wystarczy, że maluch obróci kostkę, by stawić czoła kolejnemu logicznemu lub sprawnościowemu zadaniu.

Kostki edukacyjne dla dzieci – nie lada gratka dla młodego umysłu

Wielofunkcyjne kostki edukacyjne to zabawki różnokolorowe, często każda ze ścianek oraz poszczególne elementy różnią się barwami, co skutecznie przyciąga uwagę najmłodszych i zachęca ich do zabawy. Zabawki jakie można znaleźć na ściankach kostki edukacyjnej to zazwyczaj sorter, labirynt, pętla motoryczna, zegar, koła zębate oraz liczydło. Wybór kostki edukacyjnej dla dziecka należy rozpocząć od znalezienia modelu dedykowanego grupie wiekowej, w której dziecko się znajduje. W sklepie Hoplik znaleźć można kostki edukacyjne dla dzieci w wieku 1, 1,5, 2 oraz 3 lat. Odpowiedni dobór kostki pod względem wieku to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa zabawy, ale i pewność, że maluch w mig pojmie zasady każdej z zabaw. Zabawa z kostką to także dla dziecka odrobina aktywności, podczas której ćwiczy ono sprawność manualną, która w przyszłości przyda się podczas nauki pisania.

Nie mniej kolorowe, bardziej solidne – kostki edukacyjne drewniane

Zabawkami wykonanymi z drewna bawiono się od zawsze jako, że surowiec ten był powszechnie dostępny. Obecnie nie trzeba samemu „produkować” zabawek, jednak wystarczy wejść do sklepu i przejrzeć ofertę by przekonać się, że zabawki drewniane wciąż są wysoko notowane i chętnie wybierane przez rodziców. Drewniane kostki edukacyjne dorównują modelom wykonanym z tworzyw sztucznych pod kątem atrakcyjności i energicznej kolorystyki, a surowiec, z którego zostały wykonane czyni je o wiele trwalszymi.  Drewno jest idealnie wypolerowane, nie ma więc mowy o żadnej niebezpiecznej sytuacji podczas zabawy. Co więcej, drewno zachęca najmłodszych swoją interesującą fakturą oraz przyjemnym, naturalnym zapachem, którego nie przyćmiewają nawet nietoksyczne farbki, którymi maluje się zabawki. Wielofunkcyjna kostka edukacyjna to zabawka ponadczasowa, którą powinien mieć w swoim dorobku każdy maluch. Pozwala ona nabyć przydatne umiejętności logicznego myślenia, które dziecko rozwijać będzie przez resztę życia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 232 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-20
Super
2023-08-21
Dobry kontakt ze sklepem. Szybka dostawa. Produkt zgodny z opisem. Tylko dlaczego korespondencja posprzedażowa w języku angielskim?
pixel