Dziecięce bębenki i tamburyna

Ilość znalezionych towarów: 22

Muzyka to forma rozrywki, która towarzyszy człowiekowi przez całe życie. Podczas gdy starsi wolą jej słuchać, najmłodsi często są pełni zapału i energii do jej tworzenia. Dlatego żaden dziecięcy pokoik nie jest kompletny bez choćby jednego instrumentu. Jakiego? To już zależy od gustu młodego artysty. Jednak wpierw trzeba muzykę poznać, oswoić się z nią i tutaj niezastąpione będą proste instrumenty dla dzieci jakimi są bębenek i tamburyn.

Bębenek dla dzieci – pierwszy, niezapomniany kontakt z muzyką

Zmysł słuchu zaczyna rozwijać się u dziecka już podczas życia płodowego. Maluch rozróżnia znajome głosy, a słuchanie muzyki jest dla niego kojące. Po przyjściu na świat muzyka będzie więc czymś dla malca miłym, znajomym. Bębenek dla dzieci doskonale nadaje się na pierwszy instrument, ponieważ oferuje wszechstronny rozwój, nie tylko muzyczny, ale i ruchowy. Dziecko by wydobyć z instrumentu dźwięk musi skoordynować obie dłonie i uderzyć nimi w bęben. Liczbę powtórzeń i tempo podpowie mu już własna wyobraźnia. Gra na bębenku sprawia, że dziecko staje się bardziej wrażliwe na dźwięki i pobudza jego poczucie rytmu. Jest to także sposób na wyrażenie swoich emocji oraz rozładowaniem nadmiernych pokładów energii. Bębenek to instrument dla dzieci, który przykuwa uwagę kolorami i przyjaznymi grafikami, do gry nie trzeba więc nikogo zachęcać. Bęben można postawić na ziemi by dziecku było wygodnie grać, zaś bardziej wprawionym grajkom dedykowane są bębenki z regulowanym paskiem na ramię, dzięki któremu dziecko może muzykować chodząc po domu lub ogrodzie.

Dźwięk dzieciństwa – tamburyn dla dzieci

Tamburyn, obok bębenka i cymbałków to klasyczny instrument, który dziecko poznaje na początku swojej muzycznej drogi. Tamburyn dla dzieci cechuje się łatwością wydobywania dźwięków, wystarczy chwycić go w jedną dłoń i potrząsnąć. Instrument ten znakomicie sprawdza się w rozwijaniu poczucia rytmu u najmłodszych. Występują dwa rodzaje tamburyna – z membraną oraz bez. Modele bez membrany mają formę obręczy, do której przymocowano wydające dźwięki blaszki lub dzwoneczki. Zaletą tamburyn dla dzieci bez membrany jest fakt, że są one bardzo poręczne, czyli łatwe do chwycenia przez dziecko. Instrumenty te w wersji z membraną umożliwiają wydobycie dźwięku także po uderzeniu w membranę. Każde dziecko lubi tworzyć: rysunki, budowle oraz melodie. Mimo iż nieustanne muzykowanie pociechy może być dla dorosłych nieco irytujące, nie należy tłamsić dziecięcej ekspresji i kreatywności. Jako rozwiązanie proponujemy zmianę instrumentu!

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 241 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-05
Great order
2023-11-27
Super szybka wysyłka, zabawka świetna Dziękuję bardzo:)
pixel