Dziecięce gry zręcznościowe

Ilość znalezionych towarów: 240

Gry dla dzieci to źródło emocjonującej rozrywki, która zbliża do siebie graczy zapewniając przyjacielską rywalizację. Dynamiczne i pełne energii maluchy szczególnie upodobały sobie gry zręcznościowe, które są przy okazji bardzo rozwijające. Dobra zabawa, ćwiczenie koordynacji ruchowo-wzrokowej, rozwijanie refleksu, poprawa zdolności manualnych, a także wiele, wiele innych, sprawia, że gry zręcznościowe lubią i dzieci, i rodzice.

Gry zręcznościowe – aktywna zabawa z dala od telewizora i komputera

Powszechnie znane i lubiane są gry polegające na relaksującym łowieniu rybek. Figurki rybek wyposażone w magnesy należy złowić za pomocą dołączonej do zestawu wędki. Złowione rynki można z powrotem wrzucić „do stawu”, a zabawa nie będzie miała końca!

Precyzyjnego rzutu i sokolego oka nie może zabraknąć maluchowi podczas gry w kręgle. Doceniana także i przez dorosłych rozrywka ma bardzo proste zasady. Za pomocą kuli (w przypadki kręgli dziecięcych jest to zwykle piłeczka) należy przewrócić jak najwięcej ustawionych pionowo kręgli. Kręgle dla dzieci zamiast zwykłych pionków przestawiają atrakcyjne dla dzieci postacie, jak np. wróżki, piratów czy zwierzęta, co czyni zabawę jeszcze bardziej wesołą.

Grą zręcznościową dla młodych fanów piłkarskich emocji są piłkarzyki. Każdy z graczy musi sprawnie poprowadzić całą swoją drużynę by ta wbiła więcej bramek niż drużyna przeciwnika. Gra w piłkarzyki wymaga nie lada refleksu, zwinności i szybkiego podejmowania decyzji, dlatego dedykowana jest dla starszych dzieci. Młodsze dzieci zainteresują gry zręcznościowe wykorzystujące rzepy jak rzutki czy paletki. Rzutki na rzepy to uproszczona wersja darta polegająca na trafieniu w sam środek tarczy lub jak najbliżej niego w celu zdobycia dużej ilości punktów. Gra w rakietki, których powierzchnia pokryta jest rzepem polega na rzucaniu oraz łapaniu piłeczki. Zestaw z paletkami jest kompaktowy i lekki, łatwy do zabrania na podwórko lub wakacje.

Jenga – klasyk wśród gier zręcznościowych

Jeśli Twoje dziecko opanowało już precyzję ruchów, potrafi skupić się na jednym zadaniu i kierować się logicznym myśleniem – nadszedł czas na jengę. Ta niepozorna wieża z drewnianych klocków wydaje się prostą grą, co potwierdzają także jej zasady. Gry zręcznościowe typu jenga polegają na pojedynczym wyciąganiu klocków z konstrukcji i układaniu ich na górze wieży. Brzmi banalnie, jednak decyzja, który element wyciągnąć, by cała konstrukcja nie runęła już taka prosta nie jest. Wystarczy lekkie drgnięcie dłoni by wieża została zburzona, zręczność to kluczowy atut w tej grze.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 243 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Perfect and very fast delivery
2023-12-31
super
pixel