Puzzle i układanki

Ilość znalezionych towarów: 656

Na to, by zabawa miała charakter rozwojowy rodzice zwracają uwagę już od najmłodszych lat życia dziecka. Nabywanie wiedzy z rozmaitych dziedzin podczas zabawy sprawia, że maluch polubi naukę oraz będzie przygotowany na przyszłe zdobywanie wiedzy na poszczególnych szczeblach edukacji. Drewniane zabawki logiczne są chętnie wybierane przez rodziców, nie brakuje ich także w żłobkach oraz przedszkolach, ponieważ potrafią zająć dziecięcą uwagę na dłuższy ucząc przy tym logicznego, przestrzennego oraz konstrukcyjnego myślenia. Dziecko układające puzzle drewniane jest zdeterminowane by wszystkie elementy znalazły swoje miejsce i ukazały barwny rysunek, co uczy konsekwentności w dążeniu do celu. Puzzle i układanki logiczne to także gratka dla dziecięcej wyobraźni, magnetyczne modele pozwalają dziecku na stworzenie własnych konstrukcji lub ubranie postaci według autorskiej wizji.

Układanki dla dzieci odpowiedzialne za rozwój lewej półkuli i mnóstwo frajdy!

Rodzajów układanek jest tak wiele, że nawet wybredny mały Einstein będzie mógł z ich pomocą ćwiczyć bystrość i wyobrażenie przestrzenne. Najbardziej klasyczne są układanki drewniane, do których zaliczają się zarówno sortery, jak i modele, w których dziecko ma za zadanie ubrać według własnego gustu postać. Nie mniejszą popularnością cieszą się układanki magnetyczne, w których elementy wyposażone w magnesy zapewniają efekt przyciągania. Dziecko może układać z nich dowolne zwierzątka, budowle czy pojazdy. Chwile kreatywnej zabawy, ale i stymulację rozwoju mózgu dziecka zapewnią edukacyjne układanki dla dzieci. Maluch w pełnym skupieniu musi odtworzyć przedstawiony na planszy obrazek lub stworzyć działającą bez zarzutu konstrukcję (zabawka motoryczna koła zębate), więc główkowania będzie co nie miara! Układanki dla dzieci występują także w wielu innych wersjach, m.in.: dźwiękowe, z przybijaniem czy na palikach, które to oddziałują na zmysły, rozwijają manualnie oraz angażują jego umysł do wytężonego myślenia.

Puzzle drewniane powodem radosnego błysku w oku dziecka

Każdy lubi wyzwania, zwłaszcza dzieci chcące udowodnić coś sobie i otoczeniu. Drewniane puzzle to logiczne wyzwanie, które powinno być stawiane przed każdym kilkulatkiem. Wystarczy dobrać adekwatną do wieku dziecka ilość elementów oraz obrazek, który odpowiada jego zainteresowaniom, a maluch na dobre kilka dni zapomni o innych zabawkach, o telewizyjnych bajkach i animacjach. Drewniane zabawki powinny znajdować się w pokoju każdego dziecka, by w chwilach nudy mogło po nie sięgnąć i efektywnie spędzić czas.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 241 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
Fast transport is ok
2023-12-01
Ok
pixel