Układanki drewniane i puzzle warstwowe dla dzieci

Ilość znalezionych towarów: 204

Dziecku oprócz pluszowych misiów warto podsuwać także do intelektualnej zabawy układanki drewniane.  Na początku proste, podstawowe modele, które nauczą go rozróżniania kształtów, kolorów, liter i cyfr. Należy zwiększać stopień trudności tak, by każda nowa układanka stanowiła dla malucha wyzwanie, nad którym spędzi trochę czasu. Szeroki wybór zabawek logicznych dostosowanych wiekowo do poziomu rozwoju dzieci sprawia, że każdy maluch może ćwiczyć swoją lewą półkulę, doskonale się przy tym bawiąc.

Układanki drewniane powinny towarzyszyć dzieciom od najmłodszych lat

Dzieci uwielbiają sortery, gdzie ich zadaniem jest dopasowanie każdego z kształtów, mogą to być figury geometryczne lub literki, do odpowiadających im otworów. Układanki kształty pozwalają dzieciom na poznanie nowych figur a także ćwiczenie małej motoryki oraz logicznego myślenia. Drewniane układanki edukacyjne dla najmłodszych posiadają odpowiednio wyprofilowane elementy, które maluch może bez problemu chwycić, wiele modeli posiada także elementy wyposażone w uchwyty, by umieścić je w układance było jeszcze prościej. Układanki drewniane to także sposób na pobudzenie kreatywności, liczne ubieranki pozwalają dziecku wcielić się w postać projektanta mody i stylisty.

Ciekawą propozycją dla kilkulatków są układanki drewniane do przesuwania, w których dziecko musi umieścić zwierzątka w ich naturalnym środowisku. Układanki te są połączeniem ćwiczenia zdolności manualnych oraz sprytu, a także źródłem ciekawostek o życiu zwierząt. Dla dzieci żądnych większych wyzwań dostępne są drewniane układanki przestrzenne, których ułożenie wymaga naprawdę bystrego i przenikliwego umysłu.

Układanki dla dzieci? Koniecznie wybierz te drewniane!

Podczas wyboru zabawek kluczowa dla rodziców jest trwałość. Energiczne zachowanie i nieporadne ruchy dziecięcych rączek skutkują częstymi upadkami zabawkowych ulubieńców. Układanki drewniane nie mają sobie równych jeśli chodzi o wytrzymałość. Co więcej, naturalny zapach drewna i jego wyjątkowa faktura są interesujące dla dzieci i oddziałują na ich rozwijające się zmysły. Przykuwająca wzrok kolorystyka to zasługa pomalowania drewnianych elementów nietoksycznymi farbkami. Drewniane układanki edukacyjne rozwijają wiele przydatnych w życiu umiejętności – uczą cierpliwości, determinacji oraz podejmowania decyzji opartych na logicznym myśleniu. Układanki to gimnastyka dla mózgu, który ćwiczyć należy już od pierwszych lat życia, by w przyszłości nauka przychodziła dziecku w sposób naturalny i łatwy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 240 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-05
Great order
2023-12-18
bardzo szybka realizacja zamówienia, wszystko OK, dziękuję!
pixel