Zabawki edukacyjne

Ilość znalezionych towarów: 1069

Rodzice coraz częściej chcą włączać do zabawy swoich dzieci walory edukacyjne, dlatego rosnąca popularność zabawek edukacyjnych nikogo nie dziwi. Dzieci podstawową wiedzę w postaci znajomości alfabetu, cyferek, kształtów, kolorów, nazw zwierząt i owoców zdobywają właśnie podczas zabawy, bo ten proces poznania jest dla nich naturalny, wesoły i po prostu skuteczny. Podsuwając dziecku zabawki edukacyjne podświadomie przygotowuje się ono do przyszłej nauki w przedszkolu i szkole podstawowej. Tym samym zostaje ono uświadomione, że zdobywanie wiedzy może być przyjemne i satysfakcjonujące.

Zabawki edukacyjne: bo nauka i zabawa to para doskonała!

W zależności od tego, jaką wiedzę ma przyswoić Twój maluch należy dobrać idealną zabawkę. Dla najmłodszych dobrym wyborem będzie kostka edukacyjna, która jest wielofunkcyjna i pozwala na odkrywanie jednocześnie kolorów, kształtów i liczb oferując wiele funkcji jak np. tablica kredowa, sznurowanie czy zegar umożliwiający naukę godzin. Starszym dzieciom do nauki tych elementów przydać się mogą tablice edukacyjne.

Aby zapoznać malucha w tajniki alfabetu uzbrój się w komplet kolorowych literek, które pozwolą na naukę pojedynczych liter oraz późniejsze składanie wyrazów i całych zdań. Poznawanie alfabetu możesz połączyć z nauką języka obcego wybierając zabawkę w postaci książki lub puzzli, gdzie każda z liter ma przyporządkowane słowo w języku angielskim. Drewniane liczydło to skuteczny sposób, by dziecko pokochało królową nauk – matematykę.

Na rozwinięcie umiejętności logicznego myślenia nie ma nic lepszego niż różnego rodzaju układanki. Te zabawki edukacyjne nie tylko bawią, ale i biorą czynny udział w rozwoju lewej półkuli mózgu odpowiedzialnej m.in. za zdolności analityczne. W tej kategorii jest szeroki wybór, dzięki czemu uda się zainteresować każdego szkraba. Bardzo popularne są sortery w przypadku których dziecko ma za zadanie dopasować kształt do odpowiadającego mu otworu. W trakcie zabawy z sorterem maluch ćwiczy tzw. małą motorykę. Jeśli chcesz nauczyć dziecko cierpliwości i precyzji ruchów podaruj mu sznurowankę lub nawlekankę. Ta pierwsza okaże się zbawieniem przy późniejszej nauce wiązania dziecięcych bucików. Nawlekanki z kolei to nie tylko sposób na poznanie kolorów i kształtów, ale i naukę koncentracji niezbędnej do umieszczenia małego klocka na sznurku.

Drewno - najlepszy surowiec do produkcji zabawek edukacyjnych

Sięgając po zabawki edukacyjne zwróć także uwagę na ich jakość oraz bezpieczeństwo, w której to kwestii zabawki drewniane są bezkonkurencyjne. Charakteryzuje je solidne wykonanie, brak ostrych i małych elementów, a także wysokie bezpieczeństwo potwierdzone stosownymi certyfikatami i atestami. Bo to nie wszystko jedno czym bawi się Twoje dziecko!

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 241 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Ok
2023-11-27
Super szybka wysyłka, zabawka świetna Dziękuję bardzo:)
pixel