Układanki, książki i tablice magnetyczne dla dzieci

Ilość znalezionych towarów: 73

Oddziaływanie magnetyczne to zjawisko, które fascynuje, bez wyjątku, każde dziecko. Tajemnicza moc, która sprawia, że magnesy odpychają się lub przyciągają potrafi zająć młodego człowieka na wiele godzin. Świadomi tego producenci zabawek i artykułów dziecięcych non stop wprowadzają do sprzedaży kolorowe układanki magnetyczne, w których kryje się duża dawka frajdy a nierzadko i walor edukacyjny. Zabawa z magnesami zawsze jest udana, a przy tym przynosi dziecku wiele korzyści, zarówno umysłowych, jak i koordynacyjnych. Wykorzystanie magnesów sprawia, że znane już dziecku zabawki drewniane takie jak książeczki czy układanki nabierają nowego, interesującego wymiaru.

Układanki magnetyczne gwarancją zabawy bez końca

Zabawki z magnesami pozwalają najmłodszym nie tylko świetnie się bawić, ale przy okazji przyswoić wiedzę z rozmaitych dziedzin. Magnetyczna tablica sprawi, że nawet największy opozycjonista alfabetu i nauki cyfr z zapałem zacznie tworzyć słowa i rozwiązywać proste działania matematyczne. Wyjątkowo ciekawą propozycją dla dzieci jest labirynt magnetyczny. Swoich sił podczas zabawy z labiryntem spróbować mogą już najmniejsze maluszki. Zasada działania magnetycznych labiryntów jest prosta: za pomocą dołączonego rysika należy poprowadzić kulki w odpowiednie miejsca. Magnesy dla dzieci w formie labiryntów rewelacyjnie ćwiczą koncentrację, rozwijają zdolności manualne oraz przygotowują dziecko do przyszłej nauki pisania.

Popularnym rodzajem układanki magnetycznej jest książka będąca zabawką w formie kuferka. Po jego otworzeniu oczom dziecka ukazuje się plansza przedstawiająca konkretną grafikę a w kuferku znajduje się zestaw magnetycznych elementów. Dziecko ma za zadanie, w zależności od zabawki, uzupełnić grafikę o brakujące elementy lub stworzyć swoje autorskie dzieło kierując się wyłącznie wyobraźnią. Nie lada gratką dla każdego kilkulatka są także magnetyczne ubieranki. W tej zabawie dziecko może poczuć się stylistą i charakteryzatorem, może bowiem ubrać postać w barwne stroje oraz dodać jej piegi, wąsy czy też całkowicie zmienić fryzurę.

Długa podróż lub wizyta u lekarza? Zabierz dla dziecka układankę magnetyczną!

Najlepiej, aby zabawki z magnesami wykonane były z drewna. Ten naturalny surowiec jest wytrzymały jak żadne inne sztuczne tworzywo. Magnetyczne układanki są lekkie i kompaktowe, możesz więc mieć zawsze jedną z nich przy sobie, by zapobiec dziecięcej nudzie. Gdy czeka Cię wizyta z dzieckiem u doktora, pozwól mu w poczekalni pobawić się magnesami, to je odpręży i uspokoi, a nim się spostrzeże, będzie już po wszystkim.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 243 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Perfect and very fast delivery
2023-12-31
super
pixel