Blog

Drewniane klocki – zabawa na lata

Drewniane klocki – zabawa na lataDrewniane klocki miał chyba każdy. To zabawka, która nigdy nie wychodzi z mody i wywołuje uśmiech na twarzach wszystkich dzieci. Największą zaletą klocków jest ich prostota, a tajemnicą zabawy, od której trudno się oderwać są…nieograniczone możliwości.Tu, gdzie nie ma szczegółowej instrukcji obsługi i narzuconego sposobu wykorzystania poszczególnych elementów, do głosu może dojść wyobraźnia, a dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Najzwyklejszy zestaw klocków o geometrycznych kształtach w rękach małego budowniczego może zamienić się w zamek, osiedle domków, zagrodę pełną zwierząt, a nawet w pociąg lub samolot. 
Przeczytaj więcej

Zabawki sensoryczne a mała motoryka

Zabawki sensoryczne a mała motorykaJedną z ważniejszych umiejętności, które opanowują najmniejsze dzieci jest motoryka mała, czyli ogólnie rzecz ujmując – czynności, w których trzeba użyć dłoni i palców. Nie wszystkie dzieci radzą sobie dobrze z przekładaniem zabawek, czy układaniem wież z klocków, ponieważ nie opanowały w wystarczającym stopniu właśnie motoryki małej. Wielu specjalistów, rehabilitantów, pedagogów i lekarzy stawia na ćwiczenie małych dłoni i paluszków, nie tylko poprzez ćwiczenia, które mogą się dzieciom szybko znudzić, ale również poprzez zabawę, podczas której dostarczają im odpowiednie bodźce stymulujące motorykę małą. Na rynku oprócz specjalistycznych produktów do rehabilitacji istnieje szereg zabawek, które pomogą w trenowaniu zręcznych dłoni i zwinnych palców. 
Przeczytaj więcej

Zabawa, która przyciąga - magnesy dla dzieci

Zabawa, która przyciąga - magnesy dla dzieciMagnes fascynuje dzieci swoimi niezwykłymi właściwościami, a zabawki magnetyczne cieszą się niezmiennym powodzeniem wśród najmłodszych i tych trochę starszych. Już najzwyklejszy magnes jest źródłem inspiracji do wielu eksperymentów – maluchy potrafią przez długi czas w skupieniu sprawdzać, co przyciąga, a czego nie. Jeśli dodatkowo magnes przybierze atrakcyjną formę kolorowej zabawki, którą można na wiele sposobów manipulować, radości nie będzie końca.
Przeczytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 241 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-20
Super
2023-12-18
bardzo szybka realizacja zamówienia, wszystko OK, dziękuję!
pixel