Zabawa, która przyciąga - magnesy dla dzieci

2016-04-07
Zabawa, która przyciąga - magnesy dla dzieciSzukacie kreatywnych zabawek, które rozwijają sprawność dłoni i wyobraźnię, nigdy się nie gubią i można zawsze mieć je przy sobie? Zabawki magnetyczne to znakomity wybór.

Magnes fascynuje dzieci swoimi niezwykłymi właściwościami, a zabawki magnetyczne cieszą się niezmiennym powodzeniem wśród najmłodszych i tych trochę starszych. Już najzwyklejszy magnes jest źródłem inspiracji do wielu eksperymentów ? maluchy potrafią przez długi czas w skupieniu sprawdzać, co przyciąga, a czego nie. Jeśli dodatkowo magnes przybierze atrakcyjną formę kolorowej zabawki, którą można na wiele sposobów manipulować, radości nie będzie końca.

Rodzaje magnesów dla dzieci i ich zastosowanie


Naklejki magnetyczne i ozdobne magnesy, przyczepiane do lodówki lub do pokrytej specjalną powłoką tablicy, to nie tylko element dekoracyjny i praktyczny gadżet (za ich pomocą można przyczepiać zdjęcia, pocztówki z wakacji, plany zajęć i listy zadań), ale pretekst do kreatywnej zabawy. Magnesy dla dzieci można układać w geometryczne wzory, z literek składać wyrazy, a cyfry ustawiać we właściwej kolejności. Takie magnesy mają mnóstwo zalet ? mocno przyczepiają się do przyciągającej je powierzchni i trudno jest je rozsypać. Zabawa w kuchni nie grozi więc utknięciem małych elementów pod szafkami, a rodzicom zostanie oszczędzona konieczność wygarniania ich szczotką spod lodówki. Magnesy trzymają się zawsze tam, gdzie powinny.

Najprostsze układanki magnetyczne to zbiory kolorowych kół, kwadratów i trójkątów, z których dziecko może układać dowolne kształty, poznając przy okazji nazwy poszczególnych figur geometrycznych i kolorów. Ograniczeniem dla tej zabawy jest tylko wyobraźnia malucha, a różnorodność form, jakie potrafi stworzyć, zaskoczy niejednego rodzica. Układanki tematyczne pozwalają na mniejszą swobodę działania, ale i tu dzieci mają nadal możliwość przekładania poszczególnych elementów i rozwijania swojej kreatywności. Wymienne ubranka w układance Magnetyczna Dziewczynka to okazja do skomponowania kilkunastu różnych zestawów strojów, układanka Szalone Twarze, z wyborem oczu, ust i nosów, zachęca do stworzenia galerii zabawnych postaci. Wiele układanek pakowanych jest w praktyczne walizeczki z tablicą magnetyczną ? wtedy wszystko, co potrzebne do zabawy, znajduje się w jednym miejscu.

Układanki magnetyczne Sevi


Magnesy dla dzieci mogą przybierać formę układanki, niezwykłą propozycją są książki magnetyczne Sevi. Włoska marka Sevi to jeden z najstarszych producentów drewnianych zabawek w Europie. Włosi nie tylko robią zabawki od dawna, ale robią je wyjątkowo dobrze dbając o jakość wykonania, piękne wzornictwo i najwyższej klasy materiały. Przyjazne drewno i nietoksyczne farby sprawiają, że zabawki Sevi są odpowiednie nawet dla najmłodszych dzieci. Drewno to trwały i pięknie starzejący się materiał, zabawki drewniane są więc znakomitą inwestycją ? ich życie nie kończy się po kilku miesiącach użytkowania, a zabawą nimi mogą cieszyć się kolejne pokolenia.

Magnetyczna książka od Sevi to trzy plansze ? tła i do blisko 100 magnesów (w zależności od zestawu) do nieskrępowanej, kreatywnej zabawy. Możemy wybierać spośród kilku tematycznych zestawów, kierując się zainteresowaniami dziecka. Literki, pory roku, dom, a może moda? W tej zabawie nie ma scenariusza i nie ma jedynych słusznych rozwiązań. Wszystko zależy od decyzji i wyobraźni dziecka. Przyczepiając magnesy do tła dziecko tworzy obrazki, krótkie historyjki lub dłuższe opowiadania. Bawiąc się literkami poznaje alfabet i składa pierwsze wyrazy, zabawa w modę to okazja do nauki nazw części garderoby i kolorów, zabawa w dom może być pretekstem i do liczenia, i do poznawania kształtów. Ogromną zaletą magnetycznych książeczek jest fakt, że elementy poszczególnych zestawów można ze sobą dowolnie łączyć ? w ten sposób liczba obrazków i historyjek do ułożenia stale się powiększa, a zabawa nigdy się nie nudzi.

Magnesy dla dzieci - praktyczna zabawa w podróży

Magnetyczną zabawką można bawić się samodzielnie, w parze z innym maluchem lub z dorosłym. Zazwyczaj niewielkich rozmiarów trwałe i estetyczne opakowania gwarantują, że wszystkie elementy będą przechowywane w jednym miejscu, a zestaw będzie można zabierać ze sobą i na spacer do parku, i w daleką podróż (znakomicie sprawdzi się w pociągu czy w samochodzie).


Zabawki magnetyczne uczą manipulacji małymi przedmiotami i koordynację ręka ? oko. To umiejętności kluczowe przy nauce pisania. Mnogość wzorów działa na wyobraźnię i rozbudza kreatywność. Gdy do układania elementów dodamy zabawę w nazywanie i opowiadanie, pomożemy dzieciom rozwinąć także słownictwo.  Elementy różnych zestawów można dowolnie ze sobą mieszać, a liczba możliwych kombinacji jest praktycznie nieograniczona. Która zabawka potrafi tak wiele?


Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 243 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
Fast transport is ok
2023-12-01
Ok
pixel