Drewniane klocki – zabawa na lata

2016-04-27
Drewniane klocki – zabawa na lataDrewniane klocki miał chyba każdy. To zabawka, która nigdy nie wychodzi z mody i wywołuje uśmiech na twarzach wszystkich dzieci. Największą zaletą klocków jest ich prostota, a tajemnicą zabawy, od której trudno się oderwać są?nieograniczone możliwości.

Proste zabawki to najbardziej kreatywne zabawki


Najprostsze zabawki są najfajniejsze. Tu, gdzie nie ma szczegółowej instrukcji obsługi i narzuconego sposobu wykorzystania poszczególnych elementów, do głosu może dojść wyobraźnia, a dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Najzwyklejszy zestaw klocków o geometrycznych kształtach w rękach małego budowniczego może zamienić się w zamek, osiedle domków, zagrodę pełną zwierząt, a nawet w pociąg lub samolot. Przy okazji dziecko pozna podstawowe prawa fizyki i rozwinie wyobraźnię przestrzenną. Być może uda mu się ustawić z klocków wieżę sięgającą nieba? Albo przynajmniej sufitu? Budowanie przeróżnych konstrukcji wcale nie wyczerpuje możliwości drewnianych klocków, bo bawić można się na mnóstwo sposobów: przeliczać, układać jak puzzle w pudełku, segregować według kształtu, koloru, wielkości. Klocki ? literki pomogą w nauce alfabetu, klocki z cyferkami to znakomite wsparcie w nauce liczenia.

Pierwsze klocki malucha


Drewniane klocki to doskonała zabawka dla najmłodszych. Radość z zabawy klockami będzie miało już 3 letnie dziecko. Pierwsza wieża, która nie runie od razu na podłogę, choćby składała się tylko z kilku stojących jeden na drugim klocków, to ogromny sukces małego człowieka. Wraz z rozwojem małej motoryki dziecko będzie próbowało tworzyć bardziej skomplikowane budowle przypominające rzeczywiste budynki i aranżować przestrzeń do zabawy. Smukły wieżowiec a obok niego dworzec kolejowy z kolumnami ? żaden problem.

Na co zwrócić uwagę wybierając klocki drewniane dla najmłodszych? Bezpieczeństwo przede wszystkim. Najważniejsza jest staranność wykonania: klocki powinny być idealnie gładkie, bez jakichkolwiek ostrych krawędzi, które mogłyby dziecko zranić. Użyte do ich pomalowania farby i lakiery bezwzględnie muszą być nietoksyczne ? w końcu istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że maluch będzie je ? jak wszystko, co trafi do jego rączek - lizał i gryzł. Najlepsze pierwsze klocki to duże klocki, takie łatwiej będzie chwycić w dłoń i trudniej włożyć do buzi. Drobne elementy są wykluczone.

Klocki z drewna łączą pokolenia


O ile dziadkowie niekoniecznie z entuzjazmem angażują się w zabawy z użyciem elektroniki lub figurek z popularnych obecnie bajek, klockami bawią się chętnie. Drewniane klocki nie onieśmielają, wręcz przeciwnie ? zachęcają do zabawy. Niby oldschoolowe, a jednak bardzo współczesne i wpisujące się w ekotrendy. Wykonane z naturalnych materiałów, przyjemne w dotyku, wytrzymałe ? i na upadek z wysokości, i na zęby dwulatka. Drewniane klocki to dobra inwestycja. Nie dość, ze trudno je zniszczyć, to upływ czasu dodaje im szlachetności. Kolejne zestawy tylko poszerzają możliwości zabawy, kolekcję klocków można więc dowolnie rozbudowywać. I to bez obawy, że jeden model nie będzie współgrał z drugim, bo tam, gdzie nie ma skomplikowanych elementów łączących, wszystko do siebie pasuje. A gdy dzieci w końcu stracą klockami zainteresowanie, zabawki cierpliwie poczekają, aż dorosną do nich kolejne pokolenia. Prostota górą!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-31
super
2023-12-01
Ok
pixel