Zabawki dla dwulatka

2016-07-01
Zabawki dla dwulatkaWybór zabawki dla dwulatka powinien być łatwiejszy niż w przypadku rocznego dziecka. Dwuletni maluch umie już znacznie więcej, a jego rozwój motoryczny pozwala na dość dużą samodzielność. Trzeba jednak pamiętać, że drugi rok życia nie jest jeszcze trzecim, więc użytkowanie zabawek oznaczonych ?3+? może okazać się zbyt wczesne.

W dalszym ciągu klocki

Klocki są zabawką, sugerowaną niemal w każdej grupie wiekowej. Na poszczególnych etapach rozwoju dziecka klocki różnią się przede wszystkim stopniem trudności. Dwulatkowi możemy kupić te w mniejszym rozmiarze niż dla rocznego dziecka. Świetnym wyborem będą klocki wymagające manipulowania, np. klocki edukacyjne dla dzieci z fabułą.

Miejsce do chowania się


Maluchy uwielbiają budowanie domków z dostępnych przedmiotów - krzeseł, kocyków i prześcieradeł. Dwulatek będzie zachwycony, mogąc przesiadywać we własnym tipi, dziecięcym namiocie czy w domku, np. w namiocie z połączeniem tunelowym. Warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału użytego w produkcji. Zabawki drewniane, materiałowe są wytrzymałe i sprawdzą się na otwartych przestrzeniach, np. na ogródku lub balkonie. Z drugiej strony ? wersja kartonowa jest bardziej kreatywna, umożliwia ozdabianie zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Z pewnością takie miejsce przypadnie do gustu większości dwulatków, gdyż uwzględnia potrzebę zaznaczania indywidualności w okresie tzw. buntu dwulatka. Ponadto, jest to świetne rozwiązanie do gromadzenia ukochanych zabawek. Decydując się na zakup tipi, namiotu czy drewnianego domku, powinniśmy wziąć pod uwagę powierzchnię, jaką zajmie taka zabawka  w mieszkaniu.

Zapraszamy do obszernego wpisu opisującego namioty dla dzieci.

Lalki i wózki

Dziewczynki szczególnie w tym wieku zaczynają interesować się lalkami, zresztą chłopcy również. Dwulatki, podpatrując zachowania mamy, również szukają obiektu do okazywania troski. To jest też dobry moment na zakup zabawkowego wózka. Wózeczek musi być jednak stabilny, gdyż maluchom zdarzają się jeszcze potknięcia i upadki.

Również dla chłopców znajdzie się rozwiązanie w postaci wózka zakupowego. Oczywiście, jest to świetny towarzysz zabaw także dla dziewczynek. Wózek zakupowy służy nie tylko zabawie w przewożenie, ale jest opcją na szybkie posprzątanie przedmiotów po skończonej zabawie.

Coś dla ucha - zabawki muzyczne

Zabawki, które spodobają się każdemu dwulatkowi, czyli instrumenty muzyczne. Opcji jest bardzo wiele, m.in. bębenek, grzechotki, tamburyno, kołatki, flet, gitara. W zależności od wielkości mieszkania i zasobności portfela, możemy zakupić również drewniane pianino czy perkusję. Jest to dobry moment na wprowadzanie muzycznych rytmów i dostosowywanie gry na instrumencie do słyszanej muzyki.

Wszystko, co plastyczne

Dwulatki z dużym zaangażowaniem biorą do ręki kredki. Dla dziecka w tym wieku powinny być grube, co zapewni swobodę rysowania. Dwulatek uwielbia również malowanie farbami, lepienie plasteliny i wycinanie. Na pewno ucieszy się z większości przyborów papierniczych.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 240 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-31
super
2023-12-20
Super
pixel