Namiot dla dzieci - kryjówka

2017-01-19
Namiot dla dzieci - kryjówkaDzieci uwielbiają się chować. Wyszukują sobie kryjówki i miejsca, w których mogłyby zbudować swoje domki. Wystarczy kilka koców i kołder rozciągniętych pomiędzy krzesłami, żeby stworzyć własną bazę. Wychodząc naprzeciw tym dziecięcym zamiłowaniom, warto kupić namiot.

Namiot - aby dziecko samo wymyśliło sobie zabawę

My, rodzice, często marzymy o chwili ciszy i spokoju. Krążymy pomiędzy kolejnymi pomieszczeniami, próbując wszystko ogarnąć. Prędzej czy później usłyszymy „Nudzę się”. Mówimy do dziecka, żeby „zajęło się sobą” w nadziei, że dokończymy przygotowywanie obiadu, wstawimy pranie i nawet wypijemy kawę. Kupujemy kolejne zabawki te najbardziej interaktywne i dziwimy się, że nie zainteresowały dziecka na dłużej. Tymczasem, najlepszym rozwiązaniem jest często to najprostsze. Pamiętamy przecież budowanie namiotów w okresie własnego dzieciństwa. Wystarczyło rozwiesić koc pomiędzy krzesłami, aby godzinami bawić się w dom. Teraz może być również pasjonująco, jeśli własnemu dziecku kupimy namiot.

Gdy chcemy sprawić szkrabom ogromną radość i męczy nas poczucie bałaganu stwarzanego przez wciąż rozkładane koce, pora na zakup namiotu. Zapewnienie dziecku takiego stałego miejsca do zabawy niesie ze sobą same korzyści:
 • Ulubione zabawki znajdą się w jednym miejscu, a nie będą rozrzucone wokół.
 • Świetne miejsce do odpoczynku, wyciszenia, a nawet drzemki (wyjątkowego klimatu wewnątrz namiotu nadadzą ułożone poduszki).
 • Odpoczynek od nadmiaru bodźców wzrokowych i słuchowych.
 • Przestrzeń dająca poczucie bezpieczeństwa, przytulności i ciepła.
 • Mało czynników angażujących dziecko i zakłócających jego uwagę. Dzięki temu zabawa z dorosłym czy z drugim dzieckiem staje się autentyczna – uwaga zostaje maksymalnie nakierowana na najbliższą osobę.
 • Bliskość nie tylko emocjonalna, ale też fizyczna.

Mamo, tato, muszę pobyć chwilę sam

Każdy z nas potrzebuje pobyć chwilę sam. Dziecko też! Namioty dla dzieci – kryjówki są miejscem wprost do tego idealnym. Czasami nadmiar bodźców zewnętrznych przytłacza, innym razem chce się o czymś spokojnie pomyśleć, zebrać myśli. Kryjówka pozwala poczuć dziecku, że to miejsce jest tylko jego, że może trzymać tam swoje skarby, zrelaksować się i pobyć ze swoimi myślami.

Jednak, nade wszystko, namiot jest też idealną bazą do autentycznych spotkań z rodzicem. Z dala od maili, pilnych telefonów czy listy rzeczy do zrobienia. Cudownie, jeśli rodzic w takiej kryjówce również odnajduje to, co w tym wszystkim najważniejsze, a więc czas spędzany tylko z dzieckiem. Wchodząc do dziecięcego namiotu, rodzic przybliża się całym sobą do pociechy – nie tylko ciałem, ale też myślami, koncentracją uwagi i autentyczną bliskością. Dziecko czuje się wtedy niesamowicie ważne i wyjątkowe. Wzrasta nie tylko jego radość, ale też poczucie wartości. Żeby tak się jednak stało, trzeba zadbać o jeden warunek – o pozostawienie wszystkich dorosłych trosk, uwag, a także telefonu i komputera na zewnątrz namiotu.

Wyjątkowe namioty – kryjówki

Namiot, w którym dziecko będzie spędzało czas, musi być niebanalny i dobrej jakości. Im bardziej magiczny, bajkowy i kolorowy tym lepiej. Kryjówka ma być po prostu „jakaś”. Po prostu wyjątkowa. Takimi są z pewnością:
 • Namiot do zabaw „Baśniowy zamek” Lillifee – dla każdej małej księżniczki. Namiot w przesłodkim, różowym kolorze, z grafiką prezentującą bajkowy zamek. Całość łatwa w montażu i demontażu. Podłoga pełni jednocześnie funkcję pokrowca, w którym można bezpiecznie przechowywać złożony namiot. Poliestrowy materiał, pozwalający na szybkie czyszczenie zabrudzeń przy użyciu wilgotnej ściereczki.
 • Piracki namiot dla dzieci Haba – ze względu na błękitny kolor namiot bardziej uniwersalny, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Idealne miejsce do zabawy dla miłośników morskich przygód. Można go rozłożyć w domu i na podwórku. Sprzęt wyposażony w rozprężające się oringi i rurki podporowe.
 • Namiot dla dzieci Wróżka Róża Haba – kolejne miejsce do zabawy dla dziewczynek. Piękne, delikatne kolory. Całość „obsypana” różanymi aplikacjami. Wyposażenie w rozprężające się oringi i rurki podporowe.
 • Kolorowy namiot z tunelem dla dzieci Lew Haba – wejścia do tej kryjówki pilnuje lew, przez którego paszczę – tunel trzeba przejść, chcąc dostać się do wnętrza kryjówki. Wyposażenie w elastyczne wsporniki.  
 • Kryjówka dla dziewczynek Myszka Minnie Disney – namiocik z grafiką przedstawiającą ulubienicę większości dziewczynek, Myszką Minnie. System składania poprzez skręcanie, pozwalający na szybki montaż całości. Kryjówka w bardzo przystępnej cenie.
 • Namiot 3D z pasem startowym Samoloty Disney – prawdziwa gratka dla miłośników samolotów, samochodów oraz innych pojazdów. Barwna kolorystyka, pas startowy przed wejściem do namiotu, a całość opatrzona grafikami z bohaterami ze znanej bajki dziecięcej. System składania EZ Twist, pozwalający na składania poprzez skręcanie. Namiot po złożeniu nie zajmujący dużo miejsca w szafie.
 • Kolorowe Tipi Haba – kryjówka w formie tipi. Oaza spokoju dla małego Indianina. Niekończąca się zabawa w wyjątkowej bazie.
 • Namiot z tunelem – idealne połączenie za pomocą tunelu namiotu typu igloo i namiotu tipi. Opcja 3 w 1. Stabilna konstrukcja w oparciu o giętkie pręty. Świetna zabawa na dość dużej powierzchni w domu lub na podwórku.

Namioty dla dzieci sprawdzą się doskonale zarówno w mieszkaniu, w domu, jak i latem na ogródku. Ponadto, w razie potrzeby taką bazę można szybko złożyć. Niesamowite, że kawałek materiału i kilka prętów potrafi sprawiać dzieciom i całej rodzinie tyle radości! Z pewnością, jest to świetny pomysł na prezent.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-05
Great order
2023-12-01
Ok
pixel