Zabawki dla niemowląt - propozycje Nebule.pl

2017-02-15
Zabawki dla niemowląt - propozycje Nebule.plZabawki dla niemowląt mimo, iż dedykowane są dla najmłodszych dzieci mają spełniać kilka funkcji, nie tylko bawić, ale także rozwijać, uczyć i edukować malucha od pierwszych miesięcy życia.  

Jak zatem wybrać zabawki dla dzieci w tym przedziale wiekowym - grupie niemowląt? 

Należy przede wszystkim dostosować je do zainteresowań dziecka w danym momencie. W tym okresie zapotrzebowania zmieniają się bardzo dynamicznie. Jeżeli zauważysz, że aktualnie maluch jest na etapie wkładania wszystkiego co ma pod ręką do buzi, to na pewno warto poszukać gryzaków. Zastanowić się należy, czy wybrać drewniane, silikonowe, czy może wypełnione wodą. W naszej ofercie znajdziecie m.in. Silikonowy gryzak z różnymi fakturami Manhattan Toy Jego struktura i kolory stymulują zmysł dotyku, a waga mięśnie dłoni niemowlaka.

Silikonowy gryzak Manhattan ToyPrzestrzenna bryła Manhattan ToyPerełki niemowlęce Manhattan Toy


Ważne są także zabawki do manipulowania nimi w dłoniach. Często elementy można przesuwać po pętlach, sznurkach, zmieniać ich położenie, można je zgniatać, a one i tak wrócą do swojej pierwotnej formy. Niektóre z tego typu zabawek wydają delikatne dźwięki uderzających o siebie koralików. Tutaj doskonałe będą przestrzenne bryły Manhattan Toy czy Heimess. Tęczowe perełki niemowlęce również nie mogą umknąć uwadze. 

Dla dzieci, które wykazują zainteresowanie na dźwięk odpowiednia będzie zabawka muzyczna. Myślicie, zabawka muzyczna dla niemowlaka? Oczywiście nie będzie to gwizdek, ani nie będą też cymbałki, ale np grzechotka z dzwoneczkiem, czy mały marakas z koralikami wewnątrz, który wyda dźwięk przy potrząsaniu. Te zabawki, które mają widoczne elementy dodatkowo będą stymulowały zmysł wzroku. W tej grupie zabawek polecamy Czerwony marakas Haba i deszczownicę, shaker z kuleczkami Djeco.

 Shaker DjecoPrzestrzenna bryła Manhattan ToyAutko drewniane Goki

Inne propozycje zabawek dla niemowląt będą dla dzieci, które już siadają. Sprawdzą się te, które można przyczepić do powierzchni i zajmie się nimi maluch, np Przestrzenna bryła z przyssawką Manhattan Toy, autka drewniane, które niemowlak może samodzielnie wprawiać w ruch przesuwając je po powierzchni, zabawki do układania elementów na palikach tworząc wieże, czy też sortery do wrzucania klocków w odpowiednie otwory.


Dla maluchów stawiających pierwsze kroki i tych już samodzielnie chodzących propozycją będą chodziki, wózki do pchania. Często mają pojemniki do przewożenia w nich ulubionych zabawek malucha. Tak jak ten Drewniany wózek do pchania Auto

 

Zobaczcie pełny wpis z pozostałymi propozycjami zabawek dla niemowląt przygotowanymi przez Nebule.pl.

Foto: Nebule.pl
Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 240 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-31
super
2023-12-01
Zamówienie doszło szybko, wszystko ładnie zapakowane. Dziękuję:)
pixel