Magiczna moc drewnianych zabawek Hape

2018-06-28
Magiczna moc drewnianych zabawek HapeWchodząc do sklepu z zabawkami, zostajemy zaatakowani ogromem asortymentu, który przygotował specjalnie z myślą o naszych dzieciach dany sklep, ale czy na pewno możemy być ufni w 100%, że wszystkie znajdujące się na półkach, pięknie wyglądające, kolorowe przedmioty będą miały pozytywny wpływ na rozwój i zdrowie naszych dzieci? Coraz częściej rodzice zwracają uwagę na jakość oferowanych zabawek, opierając się zdobytym doświadczeniem, wiedzą i intuicją co jest dobre i odpowiednie dla dziecka. Jak więc dokonać dobrego wyboru, tak by zakupiona przez nas zabawka nie tylko cieszyła oczy naszych najmłodszych, ale była przy tym trwała, rozwojowa a przede wszystkim bezpieczna?

Zabawki plastikowe kontra zabawki drewniane

Zabawki drewniane przez wielu nazywane są również tradycyjną metodą zabawy. Dlaczego by nie określić ich mianem zabawek nowoczesnych? W ciągu ostatnich kilku lat zabawki drewniane zyskały ogromną popularność wśród rodziców, którzy w otaczającym nas świecie plastiku i sztucznych tworzyw szukają alternatywy i ucieczki od szkodliwych wytworów naszej cywilizacji, zwłaszcza jeśli przedmioty te mają stanowić użytek dla najmłodszych.


Poniżej przedstawiamy listę zalet, jakie niesie za sobą posiadanie drewnianych zabawek:

1) dominujące część to zabawki edukacyjne - zabawki drewniane już od pierwszych miesięcy życia dziecka wpływają na jego rozwój w zakresie:
  • umiejętności ruchowych,
  • zdolności logicznego myślenia i pamięci (domino),
  • spostrzegawczości, zależności przyczynowo - skutkowych, (bączek, skuter, pchacz, kołatka),
  • umiejętności poznawczych (nauka kolorów, kształtów, nazw, liczb),
  • umiejętności zręcznościowych  (gra w kulki wrzucanie, skakanka).

2) ekologiczne - nie toksyczne, wyprodukowane z zachowaniem najwyższej jakości i gwarancji bezpieczeństwa zdrowia, przeznaczone dla dzieci już od pierwszych miesięcy ich życia. Do produkcji zabawek drewnianych używa się naturalnych materiałów i wodnych farb bez użycia toksycznych substancji takich jak ołów i ftalany, nagminnie stosowanych w zabawkach plastikowych.

3) trwałe - długoletniość zabawek drewnianych to już legenda. Każdy z nas, jeśli kiedykolwiek odziedziczył jakąś zabawkę po rodzicach, czy też starszym pokoleniu, to najprawdopodobniej była to właśnie zabawka drewniana. Wysoki stopień odnawialności surowca to niezrównany atut każdej drewnianej zabawki.

4) rozwijają umiejętności społeczne, motoryczne i emocjonalne.
5) pobudzają wyobraźnię i motywują do działania - w przytłaczającym nas świecie gier i zabaw elektronicznych oferowanych naszym dzieciom, popularne zabawki zrobią, powiedzą, poinformują a nawet pokażą, a więc wyręczą małe umysły od podjęcia samodzielnej inicjatywy i działania. W całym tym rozwoju technologii często nie ma miejsca na przybranie przez dziecko postawy małego odkrywcy. Drewniane zabawki poczynając od kalejdoskopu, klocków kończąc na pchaczu, z pozoru tak proste i skromne, w rzeczywistości stanowią idealne narzędzia do postawienia pierwszych kroków w świecie nauki przez zabawę.

Ekologiczny świat prekursora zabawek drewnianych Hape

Firmy zajmujące się produkcją zabawek drewnianych to nie tylko wytwórnie stawiające na masową produkcję i sprzedaż. W tym przypadku nie liczy się ilość a jakość, choć i tu właścicielom firm również zależy na jak największej popularności i rozpowszechnianiu zabawek drewnianych, jako zdrowa, naturalna i bezpieczna alternatywa wciąż jeszcze tak popularnych i łatwo dostępnych, chińskich zabawek plastikowych. Jakość zawsze obroni się sama - czego klasyczne zabawki Hape są wyśmienitym przykładem. Jako prekursor zabawek drewnianych firma Hape od wielu lat jest wzorem do naśladowania dla innych, wciąż to nowo powstających firm zajmujących się wytwarzaniem i sprzedażą produktów drewnianych. Każda zabawka Hape projektowana jest z myślą o najmłodszych, pokoleniu tych, którzy dzięki zdobytym umiejętnościom i nawykom społecznym w godny sposób będą dbać o ekologię i przyszłość naszej Ziemi. Tego powinniśmy uczyć - szacunku do nauki, biologii i ekologii. Jeśli jest coś, co przybliża nas i naszych najbliższych do natury warto sięgać po te przedmioty, eliminując tym samych szkodliwe substancje i wytwory z naszego domu i otoczenia.

Każde dziecko, tak delikatne i bezbronne wymaga dbałości o każdy szczegół i przedmiot, który mu ofiarujemy. Zadbajmy więc o jego bezpieczną przyszłość już od pierwszych chwil jego życia.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-18
bardzo szybka realizacja zamówienia, wszystko OK, dziękuję!
2023-08-21
Dobry kontakt ze sklepem. Szybka dostawa. Produkt zgodny z opisem. Tylko dlaczego korespondencja posprzedażowa w języku angielskim?
pixel