Kolejka drewniana - doskonała zabawka dla przedszkolaków

2016-01-20
Kolejka drewniana - doskonała zabawka dla przedszkolaków

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka - to słowa jednej z najpopularniejszych piosenek dla dzieci. Kolejki dla dzieci  to jedna z tych zabawek, którymi dzieci uwielbiają się bawić. Z czego wynika popularność kolejek wśród najmłodszej części naszego społeczeństwa? Co sprawia, że każde dziecko pragnie mieć w swojej kolekcji przynajmniej mały zestaw torów drewnianych  i wagoników? Dlaczego dzieci tak chętnie tworzą niesamowite instalacje z torów, stacji kolejowych oraz dodatków? My już rozwiązaliśmy te zagadki!

Dlaczego dzieci chętnie bawią się kolejkami?

Tajemnica polega na tym, że zarówno mali, jaki i więksi chłopcy kochają kolejki drewniane, ponieważ dzięki nim mogą przeżyć niesamowitą przygodę w czterech ścianach przytulnego mieszkania. Zresztą, nie tylko chłopcy uwielbiają kolejki, również dziewczynki pałają chęcią zabawy ciuchciami, kolejkami i tworzeniem własnych aglomeracji. Zabawa kolejką to też wielkie pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni - samo tworzenie miast i budowa linii kolejowych jest nie tylko świetną zabawą, ale także sposobem na wielopoziomowy rozwój dziecka. Mały maszynista przede wszystkim kształtuje swoją koordynację ruchową i motorykę małą - tworzy pociągowe miasteczka, układa tory, budynki techniczne, domki, drzewa, znaki oraz drogi i jeździ pociągami między całą kolejkową, zabawkową infrastrukturą.

 

Dzieci bawiące się kolejkami rozwijają też swoją wyobraźnię wspólnie z rodzicami lub samodzielnie układają całe scenariusze zabaw, budują tory i zagospodarowują przestrzeń między nimi, a także tworzą ciekawe historie związane z pociągami, ich przygody, miejsce docelowe, itp.

Kolekcja kolejek drewnianych i dodatków Bigjigs Rail

Jedną z najlepszych i największych kolekcji artykułów do kolejek posiada firma Bigjigs Toys. Linia zabawek związanych z przemysłem kolejowym nazwana została Bigjigs Rail i w jej skład wchodzą drewniane tory, wagoniki, budynki, mosty oraz wiele innych elementów. Oprócz bogatej oferty produktowej kolejki Bigjigs Rail charakteryzują się wysoką jakością, jest kompatybilna z innymi, występującymi na rynku markami drewnianych kolejek i torów. Podstawowymi zabawkami Bigjigs Rail są torowiska o różnych kształtach i sposobach wykorzystania. Dzieci z uwielbieniem zajmują się budowaniem prawdziwych dzieł sztuki przy użyciu zwykłych torów, mostów, bocznic, tuneli, obrotnic, rozjazdów, a nawet dworców kolejowych z prawdziwego zdarzenia.

 

Oprócz torów w asortymencie znajduje się mnóstwo budynków, dzięki którym dzieci mają uatrakcyjnioną zabawę kolejkami i jeszcze większą frajdę. Tartak, załadownia węgla, stacja przeładunkowa, parowozownia, czy myjnia dla pociągów to tylko przykłady budynków, które można wykorzystać podczas zabawy w prawdziwe Stacyjkowo. Same pociągi i wagoniki oraz ich szeroki wybór sprawia, że może się zakręcić w głowie od możliwości wyboru. Lokomotywy zwykłe lub na baterie, wagony dostawcze lub osobowe, parowozy i lokomotywy elektryczne, specjalistyczne maszyny przystosowane do przewozu surowców, a wszystko to i wiele innych w cudownej gamie kolorystycznej i z doskonałej jakości materiałów, m.in. drewna kauczukowego i nietoksycznych farb oraz lakierów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Także dziewczynki lubią kolejki

Stereotyp mówi, że chłopcy bawią się głównie samochodzikami, a dziewczynki lalkami. Są jednak kolejki z drewna, które trafiają zarówno do dzieci płci męskiej, jak i żeńskiej. Wśród nich są właśnie kolejki, takie jak na przykład 75-cioelementowa kolejka nazwana Krainą Wróżek marki Bigjigs Rail. Ten zestaw został stworzony z myślą o dziewczynkach, a świadczą o tym piękne pastelowe kolory - głównie fiolety i róże, wróżki, drzewka i przepiękne domki. Każda dziewczynka przepadnie na długie godziny bawiąc się tym zestawem tworząc wymyśle tory, układając domki, instalując mosty i tunele, a później jeżdżąc kolejką i wspaniale się przy tym bawiąc.

Nieograniczone możliwości przebudowy, rozbudowy, kreowania nowych układów

Drewniane zabawki mają jedną cudowną właściwość - dzięki ich uniwersalności i wszechstronności dzieci mogą tworzyć wspaniałe aranżacje nie tylko z produktami związanymi z kolejkami, ale także z parkingami i ulicami, budowlami z drewnianych klocków, czy figurkami zwierząt i ludzi. Kolejka drewniana może być na przykład głównym elementem miasta z zabawek, a wokół niej można stworzyć drewnianą farmę, miasto z wieżowcami, czy ulice, po której jeżdżą drewniane samochodziki. Sposobów na zabawę jest całe mnóstwo, wystarczy tylko obudzić w sobie kreatywność i wyobraźnię.

 

Z drewnianymi kolejkami zbudowanie nawet najwymyślniejszych konstrukcji staje się dziecinne proste. I właśnie dlatego dzieci uwielbiają się nimi bawić. Prostota, piękne wykonanie i naturalne surowce, z których zestawy kolejek są wyprodukowane sprzyjają zabawie i wielkiej przyjemności, a ich doskonała jakość sprawia, że są uniwersalne i wielopokoleniowe.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 232 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-31
super
2023-12-18
bardzo szybka realizacja zamówienia, wszystko OK, dziękuję!
pixel