Kolejka Bigjigs –czyli za co kochamy kolejki drewniane

2017-06-21
Kolejka Bigjigs –czyli za co kochamy kolejki drewnianeKolejki drewniane kojarzą nam się z tradycyjną zabawą, którą my, jako rodzice naszych pociech, pamiętamy jeszcze z własnych, dziecięcych lat. Wtedy nie było tabletów ani kolorowej telewizji, a wolny czas spędzaliśmy głównie na podwórku. Dopiero deszczowa pogoda była w stanie zatrzymać nas w domu i tam wymuszać poszukiwania nowego zajęcia.

Kolejka drewniana sprawdzała się przy tym doskonale, bo dawała możliwość budowania własnego miasteczka z klocków, po jakim poruszała się lokomotywa, nigdy nas sobą nie nudząc i zawsze dając szansę na odkrycie czegoś zupełnie nowego!
Obserwując nasze dzieci, chcemy dać im to uczucie, które w nas pozostało do dziś. Nie da się też ukryć, że kolejki drewniane wciąż cieszą również dorosłych, kiedy to razem we wspólnej zabawie z dziećmi mogą bawić się o wiele bardziej pomysłowymi kolejkami niż te, które dostępne były dawniej.

Kolejka Bigjigs to takie kolejkowe marzenie, które pozwala na stworzenie naprawdę wyjątkowego otoczenia, po jakim poruszać może się nasza lokomotywa. W kolekcji są różnorodne budynki i konstrukcje, jak na przykład niebieski kurnik, mosty oraz tunele. Dla małego czy dużego dziecka to prawdziwa przygoda!

Wspólna zabawa z dziećmi – wykorzystaj kolejki drewniane 

Każdy z nas z pewnością widział niezliczoną ilość filmów, na których zarówno dzieci, jak i dorośli bawią się kolejkami! Jest to świetny pomysł na jeden z bardziej rozwijających sposobów spędzania wolnego czasu, który bywa nawet, że przeradza się we wspólną pasję, którą rodzic z dzieckiem długo potem pielęgnuje. Kolejki drewniane rozbudzają wyobraźnię dziecka, ucząc go orientacji w przestrzeni, samodzielnego tworzenia i budowania z drewnianych klocków. Ruch lokomotywy po szynach uczy motoryki, usprawniając poruszanie rączkami u maluszka, który stara się jak najstaranniej poprowadzić drewniany pociąg z wagonikami z jednej stacji na kolejną z nich.

Kolejka Bigjigs jest bezpieczna dla maluszków

Sięgając przy małych dzieciach po zabawki drewniane, możemy być pewni ich bezpieczeństwa. Kolejki Bigjigs są odpowiednie do zabawy już dla maluchów od trzeciego roku życia. Kolejki drewniane tej firmy wykonane są z wysokiej jakości ekologicznych materiałów, zgodnych z obowiązującymi europejskimi normami bezpieczeństwa.

Bogactwo wyboru od firmy Bigjigs Toys

Kolejka Bigjigs Rail Heritage to kolekcja, w jakiej proponuje się cały zestaw drewnianych replik, mających na celu przybliżyć naszym dzieciom złoty wiek kolei! Mamy tu załadownie i lokomotywy do wyboru, jedne przemysłowe, inne z kolei osobowe. Dużym plusem kolejki tej firmy jest to, że kolejki drewniane można dowolnie rozbudowywać w elementy dodające zabawie jakieś motywy, jak helikopter ratunkowy, pociąg piracki i krainę wróżek.

Ta różnorodność również pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Wraz z dostarczaniem maluszkowi kolejnych dodatków do kolejki drewnianej poszerzamy jego wyobraźnię, z pewnością też sprawiamy mu tym niesamowitą frajdę.
Kolejki drewniane sprawdzają się niemal o każdej porze roku i dnia, dzieci kochają je, mogą się nimi zabawić zarówno samodzielnie, jak i razem z innymi dziećmi lub rodzicami. Zabawa nimi łączy innych ze sobą, dzieciom otwiera wspaniały świat tradycyjnych, lecz – jak się okazuje – wciąż bardzo popularnych zabawek.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 241 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-20
Super
2023-11-06
Everything was alright
pixel