Zgodne rodzeństwo. Sprawdzone sposoby na wspólną zabawę rodzeństwa

2018-07-24
Zgodne rodzeństwo. Sprawdzone sposoby na wspólną zabawę rodzeństwaPlanując liczebność rodziny wielu przyszłych rodziców, od samego początku zakłada posiadanie więcej niż jednego potomstwa. Przyczyn takich decyzji jest wiele, a wśród wszystkich powodów są i te, mówiące o problemie samotnych zabaw i spędzania w pojedynkę wolnego czasu przez jedynaków. Dopiero gdy nasze plany się urzeczywistniają, dostrzegamy, że nie wszystko przebiega według naszych wcześniejszych założeń, a nasze dzieci nie wykazują chęci do wspólnych zabaw. Każda próba współdziałania kończy się kłótnia i wyrywaniem zabawek. W tym momencie zaczyna się rola rodzica, który powinien zapewnić dzieciom takie rozrywki, które umożliwiają zaangażowanie każdego uczestnika zabawy w zgodnej, przyjaznej atmosferze. Czy to w ogóle możliwe? Sprawdźmy!

Propozycja wspólnych zabaw z rodzeństwem - zaangażowanie każdej ze stron kluczem do sukcesu zabawy

  • Klocki dla dzieci - to zdecydowanie jedna z najlepszych, żeby nie powiedzieć niezastąpiona forma zabawy, która pochłania uwagę małych konstruktorów na wiele godzin. Zaletą niektórych klocków, w szczególności dotyczy to klocków drewnianych, gdyż mamy do wyboru dużą  ich ilość w jednym zestawie, jest możliwość podziału poszczególnych elementów między rodzeństwem. Unikamy wówczas kłótni i sporów, bo jeśli nasz zestaw drewnianych klocków wyposażony jest w 155 - 280 elementów nie ma wówczas czasu na sprzeczki o ten sam klocek. Świetnym sposobem na kreatywną, angażującą uczestników zabawę są również wszelkiego rodzaju klocki do zabawy z fabułą. Czy to będzie moja mała farma, czy moje gospodarstwo, każdy znajdzie swoje miejsce podczas zabawy.
  • Zabawa w sklep lub kuchnię - zabawa w dom czy sklep jest jedną z form zabawy, która nigdy się nie nudzi. Kreatywność naszych dzieci podczas wspólnej zabawy kuchnią dla dzieci przynosi ogrom radości każdego dnia. Odgrywanie poszczególnych ról, dialog i przeprowadzane scenki to niezapomniane chwile spędzone z bratem czy siostrą. To zabawa w dorosłych małego rodzeństwa.

  • Teatrzyk dla dzieci - dziś jesteś aktorem - jutro widzem. Jak wiemy, wyobraźnia naszych maluchów nie zna granic, a gdy pozwolimy ją urzeczywistnić w zabawie naszego potomstwa, powstanie z tego wspaniały sposób na wielogodzinny, udany spektakl.

  • Maty z ulicami dla dzieci - wyśmienity sposób na udaną zabawę dla każdego chłopca ale kto powiedział, że dziewczynki nie zainteresują się taką formą rozrywki? Przecież ich piękne lalki także muszą każdego ranka zasiadać do swojego różowego auta i przemierzać ulice w celu zrobienia zakupów, czy też na umówioną wizytę u fryzjera. Bez względu na płeć naszych maluchów, mata z ulicami do zabawy to wspaniały pomysł na wspólną, kreatywną zabawę. Czasami wystarczy tylko podsunąć dzieciom pomysł na świetną zabawę, a po kilku minutach nasze pociechy zaangażują się w nią, pochłaniając całkowicie swoją uwagę w kreowanie nowych wydarzeń na macie z ulicami.
  • Zabawki muzyczne - gotowi na mały (choć z pewnością niesamowicie głośny) koncert? Obowiązkowym atrybutem dla jednego z dzieci będzie zaopatrzenie go w drewniany bębenek. Proste w obsłudze, nadające się już dla najmłodszych wykonawców estradowych są również cymbałki dla dzieci. Mamy więc zgrany duet, gotowy na rozpoczęcie udanego koncertu, a jeśli dostrzeżemy duże zainteresowanie i aktywność naszych maluchów tą formą zabawy, warto zaopatrzyć nasz sławny zespół w profesjonalne zestawy instrumentów dla dzieci. 

Zgodne rodzeństwo - marzy o tym bez wyjątku każdy rodzic. Pragnienia wspólnego zrozumienia, współdziałania, wzajemnego wsparcia oraz poczucia szczęścia ze wspólnej zabawy to cenne wartości dla każdego rodzica. To wszystko jest możliwe, potrzeba tylko czasu, cierpliwości, spokoju i nakierowania uwagi dzieci na wspólne działania. Pamiętajmy, tak jak i my każdego dnia uczymy się być rodzicami, tak i nasze dzieci nieustannie uczą się być dla siebie bratem czy siostrą. Wspierajmy umiejętnie ich postępowania, pokazując im jak cenną wartością w życiu człowieka jest fakt posiadania tak bliskiej osoby.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 241 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-05
Great order
2023-12-20
Super
pixel