Zalety zabawek z tektury

2018-06-28
Zalety zabawek z tekturyKażdy z nas w dzieciństwie przeżył i doświadczył swoich osiągnięć w dziedzinie konstrukcji przy pomocy zwykłej, białej kartki papieru. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Czasami nie trzeba wiele, wystarczy dać dziecku swobodę myślenia i wyrażenia swoich umiejętności, a wówczas ze zwykłej kartki papieru może powstać naprawdę coś pięknego coś, co będzie stanowić pamiątkę dla całej rodziny na długie lata.

Pomyślisz pewnie: Ale jak to? Czy biała rakieta z tektury dla chłopca bądź z pozoru prosty domek z tektury dla małej księżniczki może stanowić interesującą zabawę dla moich dzieci? Czy taki rodzaj aktywności pobudzi do działania tych najmłodszych? Oczywiście, że tak. Kreatywne zabawki z tektury to wspaniały a przede wszystkim niezapomniany sposób spędzenia czasu nie tylko dla dziecka, ale i dla wszystkich członków rodziny. To stworzenie pięknego dzieła od podstaw. Jego konstruowanie według dołączonej instrukcji, zadbanie o każdy najdrobniejszy szczegół i nadanie mu własnej barwy, przynosi dumę i satysfakcję z wykonanej pracy. Co zatem jest największą zaletą zabawy z tekturą czy kartką papieru?

Zalety posiadania zabawek z tektury

Przyjrzeliśmy się bliżej korzyściom płynącym z wprowadzenia dziecka w świat zabawek, z pozoru niepozornej, ale jakże oryginalnej zabawki z tektury:

⁃ daje pełną swobodę podczas zabaw,

⁃ rozwija kreatywność i wyobraźnię,

⁃ pobudza twórcze myślenie,

⁃ angażuje dziecko w zabawę,

⁃ kształtuje umiejętności motoryczne i manualne,

⁃ jest bezpieczna i ekologiczna, wykonana z naturalnych materiałów,

 - nie wymaga użycia ostrych narzędzi, wystarczy za pomocą dłoni zgiąć tekturę we wskazanym w instrukcji miejscu, by wyczarować magiczną rakietę z tektury czy piękny domek dla lalek,

- jest trwała - powstałe zabawki z tektury są mocne i mogą posłużyć przez długi okres do wielogodzinnych wspólnych zabaw z dzieckiem.

Intuicja i doświadczenie rodziców kluczem do dobrej zabawy dziecka

Cenną umiejętnością każdego rodzica jest trafne korzystanie z własnych doświadczeń zdobytych w najmłodszych latach swojego życia. Przypomnijmy sobie, co wówczas stanowiło dla nas największą radość i czego tak naprawdę oczekiwaliśmy? Każdy mały człowiek walczy od pierwszych miesięcy swojego życia o samodzielność. Pierwsze kroki, pierwsza samodzielna jazda na rowerze czy pierwsza wykonana wieża z klocków. Podczas zabawy z tekturą nie stawiamy dziecku żadnych ograniczeń. On jest twórcą i inicjatorem wszelkich pomysłów. W jego głowie powstaje piękne dzieło, które stanie się rzeczywistością. Takiego gotowego produktu, wykreowanego przez dziecko od podstaw nie kupisz w żadnym sklepie. Na próżno szukać kolorowej rakiety z tektury autorstwa Filipa czy Igora. Nie znajdziesz tam domku z tektury Izy i Kasi. Zabawki te są unikatowe, zdarzają się tylko raz. Dodatkowo dzięki materiałom, z których wykonane są zabawki z tektury, przekazujemy dziecku cenne wartości w zakresie ekologii i kształtowania właściwej postawy wobec otaczającej nas przyrody. Nasze dzieci, to nasza przyszłość. Zadbajmy więc, by ta przyszłość była w zgodzie z naturą.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 241 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
Fast transport is ok
2023-12-01
Zamówienie doszło szybko, wszystko ładnie zapakowane. Dziękuję:)
pixel