Zabawki zręcznościowe - aktywna zabawa

2017-02-16
Zabawki zręcznościowe - aktywna zabawaRuch jest naturalną potrzebą towarzyszącą dziecku już od najmłodszych lat. Zabawki zręcznościowe zadbają o prawidłowy rozwój zdolności motorycznych oraz zapewnią wiele godzin wspaniałej zabawy. Tarcze do rzutek, gumowe piłeczki lub gry planszowe, w których liczy się refleks, to tylko niewielka część zabawek rozwijających zręczność i zdolność ruchu.

Zabawa pełna dynamiki

Gry i zabawki zręcznościowe wyróżnia przede wszystkim dynamiczny charakter zabawy. Kopanie, turlanie lub podrzucanie piłeczki, rzucanie kolorowych obręczy do celu czy granie w kręgle, wymaga od dziecka podzielności uwagi, podejmowania szybkich decyzji oraz zaangażowania różnych partii mięśni. Dodatkowo zdecydowana większość zabawek opiera się na rywalizacji lub ścisłej współpracy, dzięki czemu zabawki zręcznościowe kształcą zdolność komunikacji i integracji społecznej. Dynamika towarzysząca zabawkom zręcznościowym sprawia, że zabawa lub rozgrywka każdorazowo przybiera nieszablonowy przebieg. Gry i zabawy zręcznościowe zrywają z nudą i zachęcają do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Przydomowy ogródek lub plac zabaw, to wspaniałe miejsce do rozegrania partyjki w badmintona, miniaturowego krykieta czy pełnego przeszkód minigolfa.

Zabawki duże i małe

Zabawki zręcznościowe mogą przybierać najróżniejszą postać. Niezależnie od gabarytu czy wyglądu, każda z nich zainteresuje brzdąca oraz rozwinie zdolności motoryczne czy interpersonalne. Wybór zabawki przede wszystkim powinien być uzależniony od wieku, płci i zainteresowań dziecka. Zestaw drewnianych kręgli, rybki magnetyczne czy piłeczki na rzepy, to propozycja dla najmłodszych dzieci. Z kolei nieco starsze dzieci z pewnością zainteresują stoły do gry w piłkarzyki, hokeja, drewniane flipery, a także popularne rzutki.

Gry zręcznościowe – planszówki wcale nie muszą być nudne

Gry zręcznościowe to specjalne wersje popularnych „planszówek”, w których na pierwszy plan wysuwa się refleks i dynamiczna, szalona rozgrywka. Większość gier zręcznościowych wymaga od gracza włożenia/wyciągnięcia/odkrycia konkretnego elementu. Podczas gier oceniana jest dokładność graczy i zręczność, a także zdolność do podejmowania ryzykownych akcji. Bezbłędne wykonanie wymaganej akcji nagradzane jest punktami i przybliża do wygrania rozgrywki. Do najpopularniejszych gier zręcznościowych należy niezwykle grywalna Jenga, w której to refleks idzie w parze z logicznym myśleniem. Szklane kulki czy znane już naszym rodzicom skaczące pchełki, pozostają interesującą odskocznią od bardziej wymagających gier.

Zabawki zręcznościowe wykonane z naturalnych materiałów, to bezpieczna i interesująca zabawa na długie godziny, rozwijająca zdolności manualne (mała i duża motoryka) i koordynację ruchową. Zabawki i gry zręcznościowe zachęcą dzieci do współzawodnictwa oraz aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Zerwij z wielogodzinnym przesiadywaniem przed telewizorem lub komputerem już dziś i podaruj dziecku jedną z wyjątkowych zabawek dostępnych w ofercie.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 232 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-20
Super
2023-11-06
Everything was alright
pixel