Zabawki z młotkiem – przybijanki, przebijanki

2016-09-14
Zabawki z młotkiem – przybijanki, przebijankiZabawki z młotkiem zainteresują dziecko na dłużej, szczególnie małego konstruktora. Przybijanki i przebijanki szybko stają się ulubionymi przedmiotami, a wykonanie z drewna zapewnia dłuższą trwałość. Super zabawki zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Zalety zabawek z młotkiem

Przybijanki i przebijanki są zabawkami wielofunkcyjnymi, z długoletnią tradycją. Użycie młotka ma na celu kilka działań:

 

  • Rozwijanie inteligencji
  • Ćwiczenie koncentracji i zręczności
  • Uczenie myślenia analitycznego oraz abstrakcyjnego
  • Kształtowanie wyobraźni przestrzennej, kreatywnej, motorycznej i symbolicznej.
Przybijanki polegają na przybijaniu elementów za pomocą młotka (najczęściej do tablicy korkowej). W przebijankach młotkiem wbijamy części, które umieszczamy w otworach.

Przybijanki

Wiemy już, że w przybijankach przybijamy elementy młoteczkiem (co zresztą wynika z nazwy). Dzieci mogą tworzyć dowolne kompozycje, rozwijając kreatywne myślenie i starając się, aby jak najlepiej wykonać powierzone sobie zadanie. Przybijanki różnią się przede wszystkim samym sposobem mocowania elementów:
  • Przybijanka na tablicy korkowej - drewniane elementy przybijamy do tablicy korkowej małymi gwoździkami. Zestaw zawiera więc drewniany młotek, ale również dodatkowe elementy, np. puzzle stanowiące tło oraz karty wzorów z obrazkami. 
  • Przybijanka kreatywna - metodą przybijania można zbudować rakietę, maszynę, bądź zobrazować farmę. Pomocne będą z pewnością instrukcje, obrazujące umiejscowienie poszczególnych elementów.

Przebijanki

W przebijankach dzieci używają młotka, ale już nie gwoździków. Dzięki temu zabawka jest przeznaczona dla młodszych szkrabów. Również tutaj do wyboru jest jej kilka rodzajów:

  • Przebijanki z młotkiem - różnią się układem i rodzajem przebijanych elementów (najczęściej kulki lub kołki). Ciekawym rozwiązaniem jest przebijanka dwustronna, w której wbijamy klocki z jednej strony, po czym powierzchnię możemy odwrócić i bawić się na drugiej stronie. 
  • Piętrowa przebijanka z kulami - świetne urozmaicenie standardowej przebijanki. Nie dość, że piłeczki są wbijane, to jeszcze staczają się po piętrowym torze. Elastyczne łączenia pozwalają na złożenie zabawki.
  • Cymbałki z przebijanką - przebijane kulki spadając, uderzają w cymbałki i wywołują dźwięk. Każdorazowe wbicie kuli skutkuje usłyszeniem innego dźwięku.

Przebijanki zostały stworzone dla dzieci powyżej 2 roku życia, a przybijanki - powyżej 4 roku życia. Dzieci w tym wieku potrafią już na tyle tworzyć samodzielnie, że zabawki drewniane z młotkiem pozwolą na maksymalne rozwinięcie kreatywności. W trakcie zabawy poprawia się siła rączki, szybkość i celność.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-20
Super
2023-11-27
Super szybka wysyłka, zabawka świetna Dziękuję bardzo:)
pixel