Zabawki drewniane dla dzieci poniżej 2 lat

2017-01-24
Zabawki drewniane dla dzieci poniżej 2 latJeśli szukasz dla dziecka zabawek, które przetrzymają intensywną zabawę, postaw na zabawki drewniane. Grono ich zwolenników wciąż się powiększa, więc oferta sprzedażowa jest szeroka. Na darmo szukać w tych zabawkach przycisków, melodyjek i tak popularnej interaktywności. Zabawki drewniane w Hoplik stanowią dużą część oferty. Poznaj 10 TOP produktów dla dziecka poniżej 2 roku życia.

Wartość zabawek drewnianych

Wykonanie z drewna gwarantuje tym zabawkom trwałość. Są droższe od ich odpowiedników plastikowych, ale dobrze znoszą upadki na podłogę, intensywną eksplorację i realizację najbardziej wymyślnych projektów, czyli wszystko to, co czeka je w rączkach dziecka poniżej 2 roku życia. Ponadto, zabawki drewniane są bezpieczne, o czym informują nas posiadane atesty. Drewno jest materiałem w pełni naturalnym i wolnym od substancji szkodliwych. Olbrzymią zaletą zabawek drewnianych jest również to, że nie narzucają gotowych pomysłów do zabawy. Nie stają się przy tym nudne. Pozwalają po prostu na uruchomienie dziecięcej wyobraźni i poszukiwanie rozwiązań. Jednocześnie uczą rozpoznawania wielkości, kolorów, kształtów, liter i cyfr.

Zabawki drewniane dla dziecka poniżej 2 roku życia

Im dziecko starsze tym repertuar zabawek drewnianych staje się coraz szerszy. Jednak, aby zabawki te spełniały swoje funkcje, muszą być dopasowane do wieku małego użytkownika. W dzieci poniżej 2 roku życia wśród 10 TOP zabawek drewnianych znajdą się z pewnością:

1.       Klocki drewniane, np. Brązowy Miś Manhattan Toy – dla dzieci powyżej 1 roku życia. Zestaw 32 klocków o różnych kształtach, rozmiarach i kolorystyce. Pozwalają na stworzenie wyjątkowych budowli architektonicznych.

2.       Klocki magnetyczne, np. 3D – sympatyczne, barwne figurki do składania. Każda z nich składa się z kilku elementów z wbudowanym magnesem, dzięki którym składanie staje się dużo prostsze. Dziecko może tworzyć poszczególne postaci, bądź łączyć je dowolnie. Idealny zestaw do uruchamiania dziecięcej wyobraźni.

3.       Drewniana zabawka do pchania – powyżej 18 miesiąca życia. Z ruchomym elementem. Piękne kolory, idealna do towarzyszenia podczas pierwszych spacerów. Koła mają gumowe otoczki, co uchroni podłogę w domu przed zarysowaniem.

4.       Drewniane pętle motoryczne, np. Podwodny świat, pętla marki  Bigjigs Toys. – powyżej 18 miesiąca życia. Świetnie ćwiczą  zręczność, koordynację i zdolności motoryczne. Korale są przesuwane na metalowych drążkach. Dużą zaletą tej pętli jest możliwość przymocowania do podłoża za pomocą przyssawek.

5.       Drewniane puzzle na podkładce – drewniane elementy układa się na drewnianej podkładce. Zabawa jest trochę ułatwiona dzięki umieszczonemu obrazkowi. Pierwsze przygody z puzzlami stają się więc satysfakcjonujące i przynoszą duże radości.

6.       Zabawki do ciągnięcia na sznurku, np. Kolorowy Królik Roulapic – dzieci, które podejmują próby raczkowania, a potem chodzenia, uwielbiają urozmaicać sobie wyprawy. Zabawka do ciągnięcia na sznurku sprawdzi się zarówno w domu, jak i podczas spacerów.

7.       Drewniany wóz strażacki do złożenia Janod – idealna zabawka rozwojowa dla chłopców. 27 drewnianych elementów dobrej jakości, w tym śrubki i nakrętki. Po złożeniu dziecko otrzymuje wóz strażacki, który dzięki przytwierdzonemu sznurkowi może stać się towarzyszem codziennych spacerów.

8.       Zielony krokodyl wbijanka z cymbałkami Djeco – pasjonująca dzieci wbijanka, w której dziecko specjalnym młoteczkiem wbija niebieską piłeczkę. Do tego 3 drewniane deseczki, spełniające funkcję cymbałek. Piłeczka poprzez odbijanie się od każdej z nich powoduje wydobywanie różnych dźwięków.

9.       Pierwszy kulodrom dla dzieci z drewna Haba – kulodrom jest na tyle prosty, że pozwala na użytkowanie już przez najmłodsze dzieci (powyżej 18 miesiąca życia). Spadające kulki dostarczają duże radości i przyczyniają się do rozwijania wielu sprawności.

10.   Układanka sensoryczna Kolorowe Zoo Janod – pierwsze puzzle sensoryczne dla najmłodszych. Drewniana podkładka i 6 zwierzątek (małpka, lew, zebra, miś polarny, pantera, wąż), u których dziecko poznaje również futerko. Każdy kształt zwierzątka jest wyścielony u podstawy innym materiałem imitującym sierść, co zwiększa u dziecka doznania dotykowe. Układanka mająca formę puzzli z uchwytami.


Każda z tych zabawek drewnianych jest jakościowa bardzo dobra i sprawdzi się idealnie na prezent. Możemy mieć pewność, że obdarowujemy dziecko wartościowymi przedmiotami, które przyczyniają się do rozwoju wielu funkcji. Wykonanie z drewna gwarantuje trwałość nawet w rączkach dziecka poniżej 2 roku życia.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 240 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-31
super
2023-11-27
Super szybka wysyłka, zabawka świetna Dziękuję bardzo:)
pixel