Zabawki do pchania i ciągnięcia

2016-05-18
Zabawki do pchania i ciągnięciaJednym z największych osiągnięć dziecka niewątpliwie jest samodzielne stawianie kroków. Chodzenie zmienia perspektywę i pozwala na efektywniejsze eksplorowanie świata wokół i sprawia maluchom wielką frajdę. Rodzice, zachwyceni nową dziecięcą umiejętnością pragną na wszelkie możliwe sposoby urozmaicić atrakcyjność chodzenia i wybierają dla swojego dziecka piękne zabawki do pchania i ciągnięcia. Te kolorowe i przepięknie wykonane zabawki są rewelacyjnym gadżetem dla każdego małego maszerującego dziecka, sprawią mu radość i wzbogacą ich codzienne zwiedzanie świata na dwóch nogach. To też idealny gadżet, który koordynuje stojącą postawę ciała dziecka.

Zabawki do pchania


Pchacze, czyli zabawki do pchania to najczęściej zabawka na kółkach z przymocowanym kijkiem, za który dziecko ją pcha. Zbudowana jest w taki sposób, żeby podczas ruchu jakiś jej element (np. nogi zwierzątka) się poruszał i tym sposobem uatrakcyjniał zabawę. Do  najpopularniejszych należą zabawki wykonane z drewna. Drewniane pchacze charakteryzują się znakomitym wykonaniem i pięknymi kolorami, a każdy kolejny model jest niebanalny i ciekawy.

Najczęściej pchacze przedstawiają zwierzęta, takie jak żabki, czy pieski, ale zdarzają się również oryginalne pomysły, na przykład tęczowy kwiatek lub karuzela od firmy Bajo. Pchacze podzielić można też według elementu, który rusza się i wydaje dźwięki podczas zabawy.  Tradycyjne pchacze ze zwierzętami hałasują najczęściej nogami/płetwami i określane są jako kłapiące zwierzątka, ponieważ podczas ruchu kłapiące stopy uderzają w podłoże wydając charakterystyczny dźwięk, który tak bardzo podoba się dzieciom. Takie zwierzątka wykonuje m.in. polski producent, marka Kłosek. Do ciekawych pchaczy zaliczają się takie zabawki, które posiadają ruchome elementy np. skrzydełka biedronki lub motylka.

Zabawki do ciągnięcia


Przywołując na myśl zabawki na sznurku najpierw widzimy zdjęcie małej dziewczynki, która na spacer na sznurku wyprowadza swojego ukochanego drewnianego pieska. To jest właśnie całe sedno tych zabawek, dzięki którym zwykłe wyjście na dwór może być ciekawym i nietuzinkowym doświadczeniem.

Rodzajów zabawek do ciągnięcia wymienić można całkiem sporo, jednak do najpopularniejszych niewątpliwie należą te drewniane, ze względu na ich jakość i wytrzymałość. W grupie drewnianych zabawek wyszczególnić można jeszcze kilka podgrup: najistotniejsze będą tutaj zabawki proste i zabawki posiadające dodatkowe aktywności. W tych pierwszych prym znowu wiodą zwierzątka (pieski, kotki, owady, bardzo modne koniki i kaczuszki), te drugie są bardzo ciekawe z tego względu, że przydają się nie tylko podczas chodzenia. Idealnym przykładem będzie tutaj pętla motoryczna 2 w 1 Wesołe Safari od Sevi, ślimak na sznurku z sorterem od Hape, wóz strażacki do samodzielnego złożenia od Janod, czy kolejka do zbudowania z klocków farma 2 w 1 również od Sevi.

Oprócz zwierzątek często spotykane na sznurku są samochodziki, kolejki, lokomotywy, a nawet wózki pełne klocków.

Zalety zabawek do pchania i zabawek na sznurku

Zabawki do pchania i ciągnięcia mają szereg zalet, które sprawiają, że zabawami nimi to piękne chwile w życiu dziecka. Dla wielu dzieci konik na sznurku lub patyku to ich pierwszy przyjaciel, którego zabieraliby ze sobą wszędzie. I właśnie tutaj pojawia się prawdziwa magia, ponieważ tego typu zabawkami nie trzeba bawić się tylko w domu. Ich wytrzymałość i funkcjonalność pozwalają na cudowne chwile również na zewnątrz ? na podwórku, czy rodzinnym spacerze po lesie. Dla wielu dzieci to obowiązkowe zabawki na wszystkie wyjścia.

Pchacze i zabawki do ciągnięcia na pewno przykują uwagę każdego malucha. Któż bowiem oprze się urokliwym skrzydełkom wesoło unoszącym się i opadającym w rytm kroków?
Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Zamówienie doszło szybko, wszystko ładnie zapakowane. Dziękuję:)
2023-11-06
Everything was alright
pixel