W co się bawić z rocznym dzieckiem?

2016-06-29
W co się bawić z rocznym dzieckiem?Rozwój rocznego dziecka przebiega niezwykle intensywnie. Zabawa służy nie tylko przyjemnemu spędzaniu czasu, ale też poznawaniu świata i zdobywaniu nowych sprawności.

Roczne dziecko jest tak zafascynowane otoczeniem, że świetnym przedmiotem do zabawy mogą być garnki, drewniane łyżki czy kamienie na podwórku. Maluch będzie zachwycony, gdy z nim pośpiewamy, potańczymy, bądź poklaszczemy. Warto w zabawie wspomóc się zabawkami. Dobra zabawka zapewni dziecku bezpieczeństwo oraz będzie stymulowała rozwój małego użytkownika.

W co się bawić z rocznym dzieckiem? Opcji jest wiele.

Klocki do tworzenia i burzenia

Niezastąpione w zabawie z maluchem w tym wieku! Świetne ze względu na wielość wyboru i właściwości edukacyjne:

  • Rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne
  • Sprzyjają ćwiczeniu koordynacji wzrokowo-ruchowej
  • Poprawiają zdolność koncentracji
  • Stwarzają warunki do nauki i zapamiętywania wielkości, kształtów i kolorów.

Klocki dla rocznego dziecka są zdecydowanie większe od tych dla starszych szkrabów. Nie oczekujmy od tak małego dziecka, że będzie składało piękne budowle. Z równie dużym zaangażowaniem może chcieć je burzyć. Liczy się jednak świetna zabawa, w którą może włączyć się cała rodzina. Na uwagę zasługują przede wszystkim klocki pluszowe oraz edukacyjne. Umiejętność układania klocków przyjdzie z czasem, ale dziecko musi mieć przede wszystkim możliwość zabawy nimi.

Książeczki

Świetny przedmiot do zabrania dosłownie wszędzie - na spacer, na wizytę do lekarza, na przejazd autobusem. Oczywiście, książki powinny mieć grube i twarde stronice, a nawet? pluszowe. Pierwszy rok życia jest też świetnym czasem, żeby czytać dziecku bajki, np. przed snem. Z pewnością książeczka może być dobrym, dość uniwersalnym prezentem dla roczniaka ? jeśli idziemy do znajomych z wizytą i chcemy obdarować dziecko czymś niezobowiązującym, a zarazem wartościowym.

Pamiętajmy, że maluszek w tym wieku uwielbia to, co się rusza, śpiewa i wydaje dźwięki. Spośród książeczek warto więc wybrać takie, które posiadają dodatkowo przyciski lub inne funkcje.  

Jeździki, pchacze i zabawki na sznurku


Służą nie tylko do pchania (co zresztą sugeruje nazwa), ale też do siadania. Jeździk sprzyja nauce utrzymywania równowagi (dziecko odpycha się własnymi nóżkami), ale też rozwijaniu zdolności intelektualnych. Świetny towarzysz zabaw, zachęcający do przemieszczania się, bez względu na płeć malca. Równie ciekawe są wszelkiego rodzaju drewniane pchacze chodziki. Mają wyjątkowe wzornictwo, są solidnie wykonane z drewna i różnią się wielością rozwiązań.

Roczne szkraby uwielbiają także zabawki do ciągnięcia na sznurku czy do pchania na kijku. Sprawdzają się w zabawach zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu.  Wyjątkową zabawką okaże się z pewnością wózek z klockami Drzewko Baby Forest Janood, będący połączeniem tego, co roczniak uwielbia - klocków i zabawki do ciągnięcia na sznurku.

Bliskim towarzyszem zabaw może być również pluszak. Zawsze można się do niego przytulić, odegrać scenkę z jego udziałem i zabrać ze sobą na wyprawę. Tak naprawdę miła w dotyku i ręcznie robiona maskotka sprawdzi się w każdym wieku.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-18
bardzo szybka realizacja zamówienia, wszystko OK, dziękuję!
2023-08-21
Dobry kontakt ze sklepem. Szybka dostawa. Produkt zgodny z opisem. Tylko dlaczego korespondencja posprzedażowa w języku angielskim?
pixel