Przegląd zabawek dla niemowląt

2019-03-18
Przegląd zabawek dla niemowlątWiek niemowlęcy to okres pierwszych dwunastu miesięcy życia dziecka, kiedy to maluch potrzebuje dużo uwagi i zabawy, a ciekawości otaczającego go świata nie ma końca. W tym okresie najlepiej podsuwać maluchowi edukacyjne zabawki, które będą przekazywać mu podstawową wiedzę, jednocześnie bawiąc. Jako, że kontakt niemowlęcia z każdym przedmiotem to nie tylko jego oglądanie, ale i wkładanie do buzi i rzucanie, zabawki dla niemowląt powinny być dobierane pod kątem wytrzymałości. A gdy o trwałość chodzi, drewno nie ma sobie równych. Drewniane zabawki dla niemowląt pozwalają na bezpieczną zabawę, rodzicom dając pewność, że po tygodniu nie zostaną przez malucha rozłożone na części pierwsze.

Zabawki dla niemowląt – urocze, proste i uczące

Do grupy niemowlęcych niezbędników z pewnością zaliczają się różnego rodzaju grzechotki i gryzaki. Poręczna, drewniana i kolorowa grzechotka intryguje, stymuluje zmysł słuchu i dotyku oraz rozwija małą motorykę. Te drewniane zabawki dla niemowląt są trwałe, niestraszne im więc liczne upadki i rzuty. Pomalowane nietoksycznymi farbkami i pozbawione niewielkich elementów grzechotki dostarczają dziecku radości dzięki emitowaniu przeróżnych dźwięków, zależnych od mocy oraz sposobu potrząśnięcia.

Podczas ząbkowania niezbędny będzie gryzak, który przyniesie malcowi ukojenie. Gryzak wybrać można silikonowy lub drewniany, ten pierwszy można dodatkowo schłodzić w lodówce, by jego gryzienie przyniosło dziecku jeszcze większą ulgę.

Dziecko bez pluszaka jest niczym żołnierz bez broni. Misie pod dowolną postacią są pierwszymi przyjaciółmi dzieci, które bardzo się do nich przywiązują. Pluszak może przyjąć postać zwierzątka lub bobasa, przytulanka również może być w formie kocyka, który dziecko zabiera do łóżeczka nie musząc rozstawać się z swoim najlepszym kompanem. Misie pluszowe wyposażone mogą być także w pozytywkę lub lampkę, dzięki czemu ułatwiają zasypianie oraz rozjaśniają mroki nocy.

Warto również zaopatrzyć się w zabawkę przenośną, którą można ze sobą zabrać zarówno do auta, jak i wózka czy zamocować bezpośrednio do fotelika samochodowego. Dyndająca kolorowa zawieszka zajmie dziecko na czas podróży dostarczając mu wielu wrażeń.

Edukacyjne aspekty zabawek dla najmłodszych


W kolekcji niemowlęcych zabawek, oprócz ukochanej przytulanki, której maluch nie opuszcza nawet na krok, powinny znaleźć się także modele rozwijające zmysły dziecka, w tym słuch. Drewniane zabawki muzyczne sprawdzą się tutaj świetnie.

Rozwojową  zabawką dla niemowlaka jest książeczka, z której zakupem nie warto zwlekać, im szybciej, tym lepiej. Tak zwane pierwsze książeczki nie zawierają dużo teksty, a w zamian pełne są kolorów, ilustracji i różnych tekstur, które dziecko może poznać dotykiem. Wiele dostępnych książeczek jest wielofunkcyjnych, w razie potrzeby mogą być gryzakiem, są wyposażone w lusterko czy wydają różne dźwięki. Krótką historyjkę zawartą w książeczce przeczyta dziecku rodzic, rozbudzając w maluchu ciekawość świata oraz porządkując jego wiedzę o jego otoczeniu. Dziecko mające kontakt z literaturą od najmłodszych lat chętnie sięgnie po poważniejsze pozycje książkowe w przyszłości.

Maty edukacyjne to kolejna kategoria zabawek, które w zależności od rodzaju, mogą uczyć, bawić lub po prostu zapewniać komfort podczas zabawy na podłodze. Mata edukacyjna wyznacza przestrzeń do zabawy, izoluje od zimnej podłogi, a dzięki pokrytej ilustracjami i fakturami powierzchni – także uczy. Popularnym rodzajem mat są modele, na których przedstawiony został alfabet, czyli jedna z pierwszych rzeczy, których zwykle uczy się dziecko. Piankowe lub wyszywane literki pobudzają dziecięcą ciekawość, a mnogość kolorów sprawia, że literki będą się dziecku kojarzyły podczas późniejszej nauki z czymś przyjemnym i wesołym. Dla małych fanów motoryzacji dostępne są także maty podłogowe przedstawiające ulice miasta, które przemierzać można samochodzikiem.

Każdy maluch zachwyci się wodną matą, która dzięki wypełnieniu płynem pozwala dziecku na dowolne przemieszczanie znajdujących się w niej przedmiotów, zwykle przedstawiających razem podwodny świat.

Muzyka jest dla każdego i działa pozytywnie na ludzi w każdym wieku, także na niemowlaki. Nic więcej dziwnego, że zabawek muzycznych dostępnych jest bez liku. Pozwalają one dzieciom na poznanie dźwięków wydawanych przez zwierzęta, pojazdy oraz instrumenty. Co więcej, oprócz wyśmienitej zabawy, grająca zabawka pomoże także, poprzez emitowanie relaksujących melodii, pomóc malcowi zasnąć lub się uspokoić po emocjonującej zabawie.

W kategorii zabawki dla niemowląt prezentujemy blisko 800 sprawdzonych zabawek najlepszych marek. 
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 232 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-06
Everything was alright
2023-08-21
Wszystko ok
pixel