Pomysł na prezent dla dziewczynki 5-9

2016-12-05
Pomysł na prezent dla dziewczynki 5-9Święty Mikołaj to ma dobrze! Duża dziewczynka, gdy tylko nauczy się pisać, swoje marzenia zbiera w liście, wystarczy więc cierpliwie czekać na przesyłkę.  Dla niecierpliwych Mikołajów mamy kilka podpowiedzi, co warto wrzucić do worka z prezentami.

Zestawy kreatywne, bo praca własnych rąk cieszy

Dziewczynki przepadają za pracami ręcznymi.  Rysowanie, klejenie, ozdabianie – to ich żywioł. Dzieci interesuje proces tworzenia, lubią też widzieć jego efekty.  Wszystko to znajdą w kreatywnych zestawach artystycznych. Zestawy Djeco są mądrze wymyślone i pięknie zaprojektowane. Wymagają skupienia, cierpliwości i dużej precyzji, a nagrodą za pracę (według instrukcji opisującej krok po kroku, co należy zrobić) są gotowe obrazki, które oprawione i powieszone na ścianie stworzą piękną, niepowtarzalną dekorację pokoju. Co spodoba się pierwszo, drugo-, a nawet trzecioklasistce?


Zestaw z ptakami do ozdobienia brokatem.Zestaw do stworzenia pokazu mody (a w nim aż 32 obrazki z modelkami, flamastry, papier imitujący różne tkaniny, naklejki i karty inspiracji).


Pamiętnik, bo sekretów trzeba dobrze strzec

Starsze dziewczynki uwielbiają tajemnice. Wszystkie dziewczęce sekrety będą bezpieczne w pamiętniku, a wymarzony pamiętnik to ten z kłódką. Zamykany na kluczyk lub na mechanizm z kombinacją cyfr (ściśle tajną, bo przecież pamiętnik to same poufne zapiski) elegancki notes w twardej oprawie może stać się powiernikiem przeżyć i marzeń każdej dziewczynki, która opanowała już sztukę pisania. Wzór pamiętnika warto dobrać do zainteresowań jego przyszłej właścicielki. Konie, wróżki, a może kolorowe motyle?

Pamiętnik z kłodką z serii Koń mój przyjacel.Pisanie pamiętnika to wyjątkowa sprawa. Doskonałym uzupełnieniem prezentu może być niebanalny długopis (na przykład taki z zawieszką – zwierzątkiem albo serduszkiem) lub pióro kulkowe z kolorowym wkładem.  Kto powiedział, że pisać można tylko na niebiesko? Uroczy drobiazg sprawi, że zapisywanie kart pamiętnika stanie się jeszcze przyjemniejsze!Puzzle, bo cierpliwość popłaca


Puzzle to rozrywka dla dzieci w każdym wieku, sekretem jest odpowiednio wybrać temat i stopień skomplikowania. Drobne elementy to prawdziwe wyzwanie! Puzzle Mapa Świata to aż 300 elementów, które ułożą się w obraz kontynentów wraz z ich mieszkańcami. Wspaniała lekcja geografii i ćwiczenie na spostrzegawczość w jednym.Nietypowe, bo układające się w kształt koła, są francuskie puzzle Janod z serii „Obserwacja”. Dziewczynka z pewnością chętnie ułoży obrazek przedstawiający stadninę koni lub restaurację.  Czemu obserwacja? Gdy pełen szczegółów obrazek jest gotowy, przed dzieckiem staje kolejne zadanie: odnalezienie na nim wyznaczonych elementów. Wyzwanie godne sokolego oka!Puzzle zapakowane są w piękne, trwałe pudełka lub efektowne walizeczki, w sam raz na prezent.

Gry, bo fajnie jest robić coś wspólnie


Dziewczynki lubią spędzać czas z innymi dziewczynkami, a w gronie koleżanek miło jest pograć w gry towarzyskie. Gdy prosta planszówka już nie budzi emocji, warto wybrać coś bardziej oryginalnego. Na każdej imprezie sprawdzi się gra w bingo. Maszyna losująca, ponumerowane kulki i kartki z numerami wystarczą, aby zachęcić dzieci do rywalizacji. Kto pierwszy zakryje wszystkie liczby na swojej karcie?Z najlepsza przyjaciółką można zagrać w Mistrza logiki, znanego również jako Mastermind. Piękne drewniane opakowanie zawiera kolorowe pionki, z których należy ułożyć szyfr. Czy przeciwnikowi uda się go złamać?Dziewczynki lubiące zagadki logiczne spędza długie godziny nad matematycznym sudoku. Zadanie: tak ułożyć cyfry na planszy, żeby nie powtórzyły się w żadnym rzędzie poziomym czy pionowym, ani w oddzielonych liniami kwadratowych polach. Do tej gry nie potrzeba przeciwnika, zda więc egzamin wszędzie tam, gdzie o towarzystwo trudno.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-20
Super
2023-12-18
bardzo szybka realizacja zamówienia, wszystko OK, dziękuję!
pixel