Podróż samolotem z niemowlakiem - Czego nie może zabraknąć w bagażu podręcznym

2018-07-24
Podróż samolotem z niemowlakiem - Czego nie może zabraknąć w bagażu podręcznymNiemowlak w samolocie? To ogromny stres dla rodziców. Pocieszający jest fakt, że najgorszy jest ten pierwszy raz. Później rodzice wiedzą jak się przygotować i czego nie może zabraknąć w czasie podróży. Przygotowaliśmy kompendium wiedzy i wskazówek dla wszystkich mniej doświadczonych rodziców podróżujących z małymi dziećmi. Czego nie może zabraknąć w torbie podróżnej, a co z całą pewnością będzie stanowić dodatkowy, zupełnie niepotrzebny bagaż? Jak poczuć się pewnie w nowej nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszego maleństwa sytuacji? Właściwe przygotowanie i pozytywne nastawienie to klucz do sukcesu udanej podróży. 

Podstawowe zasady i wskazówki podróży z małym dzieckiem

 1. Nie zapomnij o wózku - alternatywą w tym przypadku będą nosidła albo chusty. Uwaga: ten rodzaj noszenia dziecka nie obowiązuje na pokładzie samolotu w momencie komunikatu zapięcia pasów bezpieczeństwa, który obowiązuje również najmłodszych uczestników lotu.
 2. Unikaj stresu.
 3. Karm na żądanie - nie zapomnij o karmieniu podczas startu i lądowania (chyba że dziecko śpi). Jeśli nie karmisz piersią, warto zaopatrzyć się w dostępne w każdej aptece mleko modyfikowane w płynie (mniej niż 100 ml) bądź małych kartonach.
 4. Element uspokajający - jeśli Twój maluch używa smoczka, zabezpiecz się i zabierz w podróż minimum dwa smoczki. Bardzo przydatny w tej sytuacji może okazać się również łańcuszek do smoczka. Będziemy wówczas pewni, że nasze ,,koło ratunkowe” nigdzie się nie zgubi.
 5. Weź ze sobą kocyk, bądź cienką narzutkę dla dziecka.
 6. Uważaj żeby nie przedobrzyć z zawartością torby podręcznej. Bagaż może stanowić mała walizka, jak i pojemna torba dla mamy czy torba do wózka, która często posiada w wyposażeniu materiałowy przewijak bardzo przydatny podczas długich podróży. Pamiętaj, że tak naprawdę do szczęścia najbardziej potrzebne będzie maluchowi spokój i bliskość mamy, a nie 3 pary ubrań na zmianę.
 7. Nie usypiaj dziecka ,,na siłę” przed lotem tylko dlatego, że właśnie wypadła jego pora drzemki. Przesuń ją na godziny, w których będzie odbywała się podróż 
 8. Wygoda przede wszystkim - mowa tu zarówno o mamie, jak i jej maleństwu.
 9. Pieluchy i mokre chusteczki zawsze pod ręką.
 10. Korzystaj z udogodnień i przywilejów rodzin z dziećmi. Nie wstydź się. Czeka Cię ciężka podróż, masz więc prawo skorzystać z oferowanej pomocy i dostępnych udogodnień takich jak np. skorzystanie z prawa pierwszeństwa wejścia na pokład.
Bagaż podręczny (torba) stanowi niewątpliwie podczas lotu najcenniejszy atrybut każdej kobiety podróżujące z dzieckiem. Przeanalizujmy zatem dokładnie jego niezbędną zawartość podczas lotu trwającego nie dłużej niż 4-5 h.
 • pieluchy (ok. 5 szt.),
 • mokre chusteczki, 
 • przenośny, materiałowy przewijak,
 • zapasowy smoczek,
 • dodatkowe ubranko (awaryjne),
 • przekąski, kubeczek z uchwytem z wodą, dodatkowe jedzenie,
 • elastyczne grzechotki, drewniane gryzaki
 • książeczki dla niemowląt najlepiej nowe, wzbudzą wówczas ciekawość i zainteresowanie nieznanym. Dziecko będzie zajęte przez dłuższą chwilę poznawaniem i odkrywaniem nowego przedmiotu. Możemy być pewni, że książeczka edukacyjna zajmie wzrok i przykuje uwagę naszego maleństwa. 
Nie pozostało nam nic innego jak spakować torbę podróżną i rozpocząć niesamowitą, rodzinną przygodę. Udanej podróży! 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 232 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-05
Great order
2023-12-31
super
pixel