Parking dla dzieci pełen samochodów

2016-09-19
Parking dla dzieci pełen samochodówBrum, brum? Które dziecko nie bawiło się samochodzikami? Lubią je zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Dzięki parkingom zabawa stanie się świetną przygodą, w której dziecięca wyobraźnia nie będzie niczym ograniczona. Parking z samochodzikami sprawdzi się w zabawie indywidualnej, a także w grupie szkrabów. Bez ograniczeń wiekowych.

Zalety parkingu dla dzieci

Parking sprawi, że zabawa samochodzikami nigdy nie będzie już monotonna. Dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię, tworząc różne scenki i opowiadając historie. Zalet jest jednak znacznie więcej:
 • Ćwiczenie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej
 • Rozwijanie wyobraźni przestrzennej i logicznego myślenia
 • Nauka przepisów drogowych
 • Poznanie zasad parkowania
 • Rozwijanie współpracy podczas wspólnej zabawy.

Aby parking spełniał swoje zadania, a dziecko mogło cieszyć się świetnym sprzętem, garaż musi być odpowiednio wykonany z materiałów jakościowo dobrych i całkowicie bezpiecznych dla dziecka. Wszystkie elementy muszą być sprawne! Jeśli zestaw zawiera zajazd dla samochodzików, warto wybrać taki, który jest długi i najlepiej zakręcany. Winda nie może się zacinać.
Dokonując wyboru podczas zakupów, warto uwzględnić również wielkość naszego mieszkania czy pokoju dziecka. Duży, wielopoziomowy parking zajmuje sporo miejsca. Dobrze jest wziąć pod uwagę możliwość jego swobodnego składania.

Parking parkingowi nierówny

Okazuje się, że rodzajów parkingów jest bardzo dużo. Różnią się między sobą praktycznie wszystkim, począwszy od ilości poziomów, przez dodatkowe akcesoria, aż po sposób składania i rozkładania:
 • Parking z windą Hape - drewniany, dodatkowo stacja paliw. Dolny poziom parkingu wyposażony w świetne miejsce dla każdego małego użytkownika - warsztat dla zepsutych aut. Parking świetnie pokazuje dziecku sposób przygotowywania pojazdu przed podróżą, a więc konieczność uprzedniego zatankowania i przeglądu.
 • Piętrowy parking z windą i helikopterem Small Foot - drewniany, w pełni bezpieczny dla malca. Zestaw jest wprost przebogaty, liczne auta, znaki drogowe, sygnalizatory świetlne, szlaban wjazdu. Winda obsługiwana pokrętłem i specjalne lądowisko dla helikopterów.
 • Parking, winda i garaż - również drewniany. Ruchoma winda, kładka, szlaban, barierki zabezpieczające, lądowisko dla helikopterów, 4 samochodziki. 
 • Parking ?Dźwig? - wyjątkowe połączenie zabawy na parkingu i na budowie. Za pomocą dźwigu można podnosić różne przedmioty. Dodatkowo winda, 3 pojazdy, słupki i barierki.
 • Dworzec kolejowy z parkingiem samochodowym - dworzec kolejowy na 4 pociągi i parking dla 4 samochodów. Dodatkowo lądowisko dla helikoptera. Całość złożona z 12 elementów.
 • Parking z tektury Djeco - dziecko samodzielnie składa parking z tekturowych elementów. Miejsce do tankowania, myjnia i warsztat naprawczy. Łatwy do demontażu.
 • Parking KidKraft ze zjeżdżalnią i rampą - wyjątkowy garaż dla autek, samochody zjeżdżają z dużej rampy i wyskakują na jej końcu w górę

Garaż dla dzieci może być świetnym pomysłem na prezent. Warto wtedy wybrać taki z prawdziwego zdarzenia z wieloma poziomami, akcesoriami i funkcjami. Istotna wydaje się być również łatwość składania i przenoszenia parkingu.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 241 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-31
super
2023-12-18
bardzo szybka realizacja zamówienia, wszystko OK, dziękuję!
pixel