Pacynki na rękę oraz teatrzyki dla dzieci

2016-03-09
Pacynki na rękę oraz teatrzyki dla dzieciDziecięca wyobraźnia to cecha najmłodszych, dzięki której mogą one przeżywać niesamowite przygody, poznawać wspaniałych przyjaciół (co z tego, że wymyślonych?!) i cieszyć się odrobiną magii. Wyobraźnia dziecka jest niesamowita, dlatego warto w nią zainwestować ? swojego czasu, zainteresowania i innych środków, wśród których prym wiedzie przede wszystkim teatrzyk kukiełkowy i pacynki na rękę. Są to atrybuty, które niewątpliwie wpłyną na kreatywność dziecka podczas przedstawianych historii.

Walory edukacyjne zabawy w teatrzykTeatrzyk kukiełkowyW teatrzyk bawił się chyba każdy, jeśli nie w przedszkolu czy szkole, to w domu ? z własnoręcznie wykonanymi postaciami na patykach i teatrzykiem zrobionym z kartonu po telewizorze. Dzisiaj oprócz wykonywania ich własnoręcznie można zdobyć cudowne, gotowe kolorowe teatrzyki dla dzieci, na przykład od Goki. Teatrzyki występują w wielu formach i rozmiarach, są wśród nich duże do postawienia na podłodze, mniejsze do postawienia na stoliku, czy większe do zawieszenia w drzwiach.

Oprócz rewelacyjnej zabawy, teatrzyk kukiełkowy przynosi wiele pożytku dla rozwoju dziecka. Walory edukacyjne są naprawdę olbrzymie. Dziecko podczas zabawy w teatrzyk kształtuje i rozwija swoją wyobraźnię oraz kreatywność, ćwiczy małą motorykę i uczy się w formie zabawy kontaktu z innymi dziećmi rozwijając umiejętności społeczne. Teatrzyk wpływa także na zdolność wyrażania emocji i otwartość. Występowanie przed domową, przedszkolną i szkolną publicznością doda dziecku pewności. Dla rodzica z kolei może to być świetny sposób na wyjaśnienie dzieciom trudnych, skomplikowanych zagadnień. Poprzez odgrywanie różnych scenek i realizowanie scenariusza dla konkretnego problemu czy trudnego tematu.

Jaki teatrzyk dla dzieci wybrać?Fajnie jest zrobić teatrzyk z kartonu samodzielnie lub wspólnie z dzieckiem, ale nie zawsze jest na to czas. Na szczęście na rynku dostępnych jest całkiem sporo ciekawych rozwiązań, od małych, stolikowych teatrzyków, poprzez bogaty wybór pacynek, na dużych, solidnych, stojących teatrzykach kończąc. Zróżnicowanie dotyczy też materiałów, z jakich są one stworzone, najpopularniejsze są teatrzyki drewniane, tekturowe i wykonane z tkaniny. Wybór idealnego teatrzyku może sprawić nie lada kłopot, warto zatem najpierw zmierzyć własne możliwości, zwłaszcza te powierzchniowo-lokalowe.

Duży, stojący teatrzyk kukiełkowy dla dzieci zajmuje sporo miejsca, mały, stolikowy jest pod tym względem lepszy i praktyczniejszy. Z kolei stojący stwarza o wiele więcej możliwości kreatywnej zabawy i większe pole do popisu dla występujących dzieci oraz mocniejsze wrażenia artystyczne dla widza. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie teatrzyku z inną zabawą, wybierając teatrzyk w formie domku albo sklepiku, w którym dziecko może bawić się nie tylko pacynkami.

Pacynki na rękę i pacynki na palec


Sam teatrzyk to nie wszystko. Do idealnej zabawy w teatrzyk kukiełkowy potrzebni są główni aktorzy. Kto nimi zostanie? Oczywiście będą to wszelkie pacynki dla dzieci, a jest ich cała masa ? zwierzątka, postacie, bajkowe stwory. Wyróżnić trzeba dwa rodzaje pacynek ? pacynki na palec i pacynki na rękę, a bawić się można nimi jednocześnie, pomimo tego, że mają różne rozmiary. Każdy maluch znajdzie dla siebie interesujący zestaw ? dinozaury, autka, bohaterowie bajki lub baśni, laleczki, cyrkowcy i wiele, wiele innych, w zależności od gustu, upodobań i pomysłu na scenariusz.Pacynka na rękę dla dzieci

Bardzo popularne są pacynki dla dzieci marki Trudi, które zostały wyróżnione w konkursie Zabawka Roku 2015. Wśród nich interesującą pozycją są zestawy pacynek z serii mama i dziecko ? duża pacynka na rękę i mała na palec (np. pingwin, królik, panda, kot). To doskonały duet do odgrywania różnych scenek. Inne z pacynek Trudi mogą być także przytulankami. Wszystkie wykonane są z miękkich, delikatnych materiałów, wysokiej jakości. Niejednokrotnie mogą pomóc ukołysać dziecko do snu po dniu pełnym wrażeń.

 

A może wybrać teatrzyk cieni lub marionetkę?


Zabawa w teatr to ciekawy i oryginalny pomysł na spędzenie z dzieckiem popołudnia bądź weekendu. Oprócz zwykłych teatrzyków ciekawą alternatywą jest teatr cieni, w którym główną rolę grają światło i cień padający z obrysów bohaterów danej opowieści. W takiej formie zabawy w teatr na pewno zakocha się niejedno dziecko i nie tylko dziecko. Bardzo oryginalna i intrygująca forma zabawy.

Poza pacynkami, także kukiełki na patyku i drewniane marionetki są równie istotnymi atrybutami. Kukiełki są wprawiane w ruch za pośrednictwem jednego lub kilku patyków. Marionetki dedykowane są dla bardziej wprawionych aktorów ? płynne poruszanie postacią za pomocą kilku sznurków nie jest łatwym zadaniem.


Jeśli Twoje dziecko uwielbia wymyślać i opowiadać historie to teatrzyk i pacynki będą idealnym pomysłem na prezent (nawet bez okazji). Bez wątpienia warto zainwestować w rozwój wyobraźni i kreatywności własnego dziecka.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-18
bardzo szybka realizacja zamówienia, wszystko OK, dziękuję!
2023-12-01
Zamówienie doszło szybko, wszystko ładnie zapakowane. Dziękuję:)
pixel