Oryginalne drewniane wózki dla lalek, w czym tkwi ich wyjątkowość

2016-01-12
Oryginalne drewniane wózki dla lalek, w czym tkwi ich wyjątkowość

Wózki dla lalek ? od wielu lat, a nawet wieków są niezwykle atrakcyjną zabawką dla dziewczynek. Każda księżniczka lubi
bowiem wcielać się w rolę opiekuńczej mamy. Jest to swoisty instynkt, który ujawnia się już od najmłodszych lat, aby później przerodzić się w rzeczywisty wybuch uczuć pchających kobiety do macierzyństwa wpisanego w ludzką historię. Ale czy wózki są odpowiednie tylko dla dziewczynek? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części wpisu.

Wśród wózków oferowanych w naszym sklepie internetowym są też te, w całości wykonane z naturalnego materiału, jakim jest drewno. Ten materiał występujący w przyrodzie towarzyszy nam od setek lat. Czyżby więc wielki powrót do źródeł, kiedy to dziecięce zabawki wykonywane były właściwie wyłącznie z drewna i tekstyliów? A mamy coś przeciwko? W czym tkwi ich siła?

Dlaczego warto wybierać drewniane wózki dla lalek?

Naturalny charakter drewna ma w sobie coś magicznego, przyciągającego. Plastik, będący wyłącznie tworzywem sztucznym, z którego dziś produkujemy na potęgę, nie jest tak przyjemny i nie ma w sobie tego czarującego ciepła. Dlatego to właśnie drewniane zabawki stają się dziś wyjątkowe i tak pożądane przez rodziców. Pobudzają wyobraźnię, bowiem nie narzucają gotowych rozwiązań. Dodatkowo zabawki drewniane wpływają korzystnie dla dzieci z alergią oraz osłabionym systemem immunologicznym jak wynika z przeprowadzonych badań. Drewniane wózki dla lalek, to nie alternatywa dla tych z plastiku oraz innych sztucznych tworzyw. To przecież powrót do korzeni, nierzadko także do naszych lat dzieciństwa. Mają bardzo praktyczny charakter, nie ulegną tak szybko zniszczeniu oraz są przyjemne w dotyku.

Czy wózek dla lalek to tylko zabawka dla dziewczynek?

Wg stereotypów tak, ale od dawna rodzice zaczęli unikać typowych podziałów na zabawki tylko dla dziewczynki i na te tylko dla chłopca. Wózki nie muszą służyć do zabawy tylko z lalkami, ale mogą służyć także jako pojazd do przewożenia innych zabawek. Często duża gondola zmieści autka, klocki, misie, narzędzia małych majsterkowiczów i inne przedmioty. Dzięki wózkom, zabawki można łatwo przemieścić z jednego kąta pokoju w drugi, bądź dalej z pokoju do pokoju :). Można oczywiście również zabrać swoje ulubione zabawki na spacer na świeżym powietrzu. Także producenci wózków drewnianych zauważyli uniwersalność tych zabawek. Jeżeli ktoś chciałby znaleźć wózek, ale koniecznie nie różowy czy pastelowy znajdzie w naszej ofercie te "typowe" dla chłopca, w kształcie autka. 

 

Drewniany wózek dla chłopców auto Bajo drewniany wózek dla lalek z budkąDrewniany wózek dla lalek z pościelą
Na co zwrócić uwagę wybierając drewniany wózek dla lalek?

 

W przypadku najmłodszych dzieci  2-3 letnich istotne jest, aby wózek był stabilny. Takim maluchom zdarza się potknięcie lub zachwianie dlatego lepiej sprawdzą się wózki cięższe o większym rozstawie osi. Stabilne wózki drewniane wybierane są często jako prezent na roczek, mają na początku pełnić rolę chodzika. Bardzo istotne jest także, aby wysokość rączki była dopasowana do wzrostu dziecka. Najlepszym rozwiązaniem są wózki z regulowaną rączką, dzięki temu zawsze jest ustawiona na wygodnej wysokości. Większość wózków drewnianych oferowanych w naszym sklepie ma gumowe oponki zabezpieczające wrażliwe powierzchnie przed zarysowaniami, a podczas spacerów na zewnątrz poprawiają komfort prowadzenia i zapewniają większą stabilność.

Drewniane wózki dla lalek podobnie jak te przeznaczone dla dzieci można podzielić na głębokie i spacerowe. Wózki głębokie mogą posiadać składaną lub stałą budkę i są przeznaczone dla młodszych lalek. Spacerówki natomiast służą do wożenia nieco starszych lalek :). Można zwrócić także uwagę, czy gondola wózka ustawiona jest przodem do dziecka, tak aby dziewczynka miała kontakt wzrokowy z lalką, którą będzie woziła i opiekowała.

 

Drewniany wózek dla lalek Manhattan Toy wózek spacerowy dla lalek Bajo
 

Poza funkcjonalnością wózków bardzo ważne jest oczywiście jak się prezentuje. To często niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju projekty przykuwające uwagę. Charakteryzują się swoistą prostotą i minimalizmem, nie są nazbyt przekoloryzowane, aczkolwiek z powodzeniem spełniają swoją funkcję. Trafiają zarówno w gusta dziewczynki jak i jej mamy, a to bardzo ważny argument :) Dodatkowym akcentem personalizującym wózek jest pościel, którą można wybrać według własnych upodobań. Oczywiście nie może też zabraknąć lalki, ale to już temat na inny wpis :).

Niewątpliwą zaletą wózków drewnianych jest ich łatwość czyszczenia, po spacerze w deszczowy dzień z pomocą wilgotnej ściereczki można doprowadzić wózek do porządku. W przypadku wózków tekstylnych jest to znacznie trudniejsze

Edukacyjne aspekty drewnianych wózków dla lalek

Wózki dla lalek pełnią przede wszystkim rolę zabawki jednak warto zwrócić uwagę na aspekty edukacyjne wózków drewnianych. Jak już wspominaliśmy mogą pełnić rolę chodzika dla dziecka, pomagając w stawianiu pierwszych kroków i stabilizując równowagę przy stawianiu kolejnych dzięki większej wadze. Wózki pomagają także w odgrywaniu ról, wpływając jednocześnie na rozwój wyobraźni. W duecie z lalkę, czy misiem dziecko może naśladować rodziców. Opiekując się swoim pluszakiem, zabierając na spacer, karmiąc, przewijając itp. będzie ćwiczyło także umiejętności społeczne. Wózki służące natomiast to transportu ulubionych zabawek dzieci, mogą pomóc w kształtowaniu odpowiedzialności, należy bowiem dopilnować, aby wszystkie zabawki wróciły na właściwe miejsce. Włączając element zabawy na pewno będzie łatwiej ułożyć zabawki na właściwych miejscach przewożąc je niż przenosząc.

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 232 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-05
Great order
2023-12-20
Super
pixel