Mapy magnetyczne Janod, czyli jak uczyć geografii poprzez zabawę

2017-04-11
Mapy magnetyczne Janod, czyli jak uczyć geografii poprzez zabawę
Szukasz nietypowego prezentu, a może próbując odpowiedzieć na jedno z zadawanych przez dziecko pytań, wpadłeś na pomysł kupienia pomocy naukowej? Chcesz, żeby to było inspirujące dla Ciebie i dla dzieci? W końcu najłatwiej uczyć się poprzez zabawę, a my – dorośli uczymy się całe życie!

Mapy magnetyczne Janod

Janod magnetyczna mapa świata to innowacyjna zabawka i jednocześnie ozdoba do dziecięcego pokoju. Zarówno w naszych smykach, jak i w Nas wzbudzi na nowo chęć do podróżowania. W końcu każdy przedmiot otaczający dziecko powinien je rozwijać, a nauka przez zabawę to najlepszy możliwy sposób.

Według opisu podanego przez producenta mapa Janod jest dedykowana dla dzieci powyżej 6 roku życia. Magnetyczna naklejka naścienna sprawdzi się więc idealnie zarówno dla dzieci chodzących do pierwszych klas podstawówki (z klas 1-3), jak i tych starszych.

Janod mapa świata: jakie są jej zalety


Dla rodziców :

·         Łatwe do naklejenia,

·         Nie zajmują zbyt dużej przestrzeni, do umieszczenia na ścianie wystarczy 195x115 cm,

·         Mapa jest przyklejana na ścianę, więc nie zabiera dodatkowego miejsca w pomieszczeniu (np. na podłodze, gdzie i tak maluchy przechowują wiele ulubionych zabawek),

·         Przyjemne dla oka – mapa poza zabawką jest także niepowtarzalną dekoracją, którą na pewno doceni każda mama,

·         Trwałe – zostają z nami na długo i mogą być w ten sposób przekazywane z pokolenia na pokolenie,

·         Pobudza marzenia o podróżowaniu, przypomina jak wiele jeszcze miejsc, których nie znamy.

Dla maluchów:
·         101 magnesów przedstawiających zwierzaki z wszystkich krain geograficznych,

·         Naklejki naścienne przedstawiające kontynenty, a na nich charakterystyczne dla danych okolic budowle i przykładowi mieszkańcy,

·         Nie nudzi się – magnesy Janod to przygoda, która nigdy się nie kończy,

·         Pobudza wyobraźnię i kreatywność,

·         Pomaga poukładać i przypasować do poszczególnych miejsc na Ziemi dotychczas poznane kraje, narody i zwierzęta (wspiera pamięć i uczy koncentracji),

·         Pomaga przy nauce wspólnej zabawy z innymi dziećmi (integruje),

·         Janod mapa świata daje możliwość poszerzenia poznanej do tej pory wiedzy w zakresie geografii oraz biologii na dopasowanym do dziecka poziomie.

·         Pobudza ciekawość – może łatwo zachęcić dziecko do zadawania kolejnych pytań o świat i naturę oraz motywować do samodzielnego pogłębiania wiedzy za pomocą książek, kiedy już dziecko nauczy się czytać.

Janod magnetyczna mapa świata: jak ją wykorzystać do zabawy?

Blogerzy i vlogerzy opisując mapę, proponują wspólne rodzinne quizy geograficzne. Dzieciaki mogą próbować swoich sił, bawiąc się zarówno z rodzeństwem, jak i rodzicami czy przyjaciółmi. Jest to także niesamowity sposób na skupienie dziecięcej uwagi podczas kinder party.

Ponadto – kiedy dzieciom znudzi się realne położenie danego zwierzaka, czemu by nie sprawdzić, jak poradzi sobie struś na Syberii? W tej zabawie ograniczać dzieciaki może już tylko wyobraźnia!

Magnesy Janod

Janod to francuska firma produkująca designerskie rzeczy przeznaczone dla maluchów. Zabawki tej firmy tworzone są z najwyższą dokładnością i możliwie najlepszych materiałów (np. drewniana, magnetyczna mapa świata Janod).

Poza mapą mają także w ofercie magnetyczne naklejki, przedstawiające statek piracki, zamek księżniczki czy rakietę kosmiczną. Spełnia to wymagania młodszych i jednocześnie niemniej (jeszcze) zafascynowanych odległym światem maluszków.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 241 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-05
Great order
2023-11-06
Everything was alright
pixel