Kuchnie dla dziewczynek - jaki model wybrać?

2017-03-17
Kuchnie dla dziewczynek - jaki model wybrać?Zabawa w gotowanie od dziesięcioleci pozostaje jedną z ulubionych zabaw wśród dzieci. Kuchnie dla dziewczynek oprócz pierwszorzędnej zabawy uczą najmłodszych wielu cennych rzeczy. Zabawa w gotowanie rozwija dziecięcą wyobraźnią, a także zwiększa umiejętności społeczne. Za pomocą różnych akcesoriów kuchennych dzieci mają okazję przyjrzeć się bliżej i wypróbować najróżniejsze sprzęty kuchenne w bezpiecznej, zabawkowej wersji.

Nauka poprzez zabawę

Wbrew pozorom kuchnie dla dzieci zaliczane są do kręgu zabawek edukacyjnych. Odgrywanie ról zapewnia dzieciom rozwój na wielu płaszczyznach. Zacznijmy od zdolności komunikacyjnych i pracy w zespole. Aby wykorzystać pełen potencjał zabawki, warto zaprosić rówieśników do wspólnej zabawy. Dzięki ścisłej współpracy zabawa staje się jeszcze ciekawsza, a dzieci w jej trakcie mogą dzielić się obowiązkami i pomagać sobie nawzajem. Kuchnie dla dzieci uczą dodatkowo organizacji oraz sprzątania. Aby kuchnia funkcjonowała prawidłowo, wszystkie akcesoria i składniki powinny być posegregowane, a kuchenny blat solidnie wyczyszczony. Podczas zabawy dzieci poznają podstawowe techniki przygotowywania i serwowania posiłków. Zdobyta wiedza z pewnością przyda się w późniejszym wieku oraz pozwoli dzieciom na swobodne poruszanie się w prawdziwej kuchni. Zabawkowe aneksy kuchenne kształcą jeszcze jedną bardzo ważną umiejętność – małą motorykę. Przyrządzanie posiłków, ich serwowanie oraz sprzątanie zabawkowej kuchni doskonale rozwija zdolności manualne u dzieci.

Kuchenki dla dziewczynek – jak dobrać zabawkę?

Zabawa w gotowanie wymaga odpowiednich rekwizytów, które pozwolą dziecku wcielić się w rolę szefa kuchni. Wybór zabawki powinien być przemyślany, przed kupnem zwróćmy uwagę przede wszystkim na wiek dziecka oraz liczbę przyszłych użytkowników. Dla najmłodszych dziewczynek trafnym wyborem pozostają nieco mniejsze zestawy składające się z niewielkiej liczby elementów. Przenośna kuchenka od Sevi została specjalnie zaprojektowana dla kilkuletnich szkrabów. W komplecie oprócz zabawkowej kuchenki znajdziemy garnek, patelnię, przyprawy, łyżkę i drewnianą łopatkę. Kuchenkę Sevi wyróżnia dziecięca i wyrazista kolorystyka. 
Zabawkowa kuchenka – Kochana siódemka marki Spiegelburg wiernie imituje prawdziwą kuchnię. Zabawka składa się z poręcznej kuchenki, małego zlewozmywaka oraz szeregu dodatkowych akcesoriów kuchennych. Gotowanie dodatkowo ułatwi zegar, dzięki któremu szef kuchni zawsze poda posiłek na czas. Nieco starszym dziewczynkom, warto podarować większe i bardziej rozbudowane zestawy. Pastelowa kuchnia od Kidkraft zachwyci każdą dziewczynkę ogromną ilością elementów, kuchennych sprzętów i zakamarków. Zabawka przypomina prawdziwy aneks kuchenny, złożony z dwuczęściowej lodówki, zamrażarki, mikrofalówki, nowoczesnego piekarnika oraz zlewozmywaka. Wszystkie pokrętła są ruchome, a drzwiczki w pełni otwierane, dzięki czemu dziecko poczuje się jak w prawdziwej kuchni. Front elegancko wykończonych mebelków podkreślają ciepłe i miłe dla oka pastele.

Zabawa w kuchnię – podsumowanie

Zabawa w odgrywanie ról niesie dla dziecka wiele pozytywnych efektów. Kuchenki dla dziewczynek oferują nieszablonową zabawę ukierunkowaną na rozwój kluczowych dla dzieci umiejętności. Współpraca z rówieśnikami, nauka gotowania, a także rozwój małej motoryki, to najważniejsze walory edukacyjne, jakie niesie z sobą zabawa w kuchnię. Jeśli poszukujesz zabawki, która zapewni dziecku rozrywkę na długie godziny, zabawkowe kuchenki to sprawdzony wybór.

Jak bawicie się z swoimi dziećmi w gotowanie? Jaka jest Wasza ulubiona forma zabawy w ogrywanie ról w kuchni? Macie sprawdzone zabawki?
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 240 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-31
super
2023-12-20
Super
pixel