Klocki pluszowe i klocki drewniane - zabawka doskonała

2016-09-30
Klocki pluszowe i klocki drewniane - zabawka doskonałaW dzieciństwie każdego dziecka pojawiają się klocki. Dzięki swojej różnorodności można bawić się nimi na różnych etapach rozwoju. Zanim przyjdzie czas na mniejsze elementy, przed szkrabami niesamowita przygoda poznawania świata tych super zabawek.

Klocki miękkie jak maskotka

Klocki kojarzą się raczej ze stabilnością i mocną formą. Niekoniecznie jest to prawda. Klocki mogą być też miękkie jak maskotka! Dzięki temu bawią się nimi leżące w łóżeczkach niemowlaki. Klocki pluszowe są niesamowicie przyjemne w dotyku, a jednocześnie zapewniają maksimum bezpieczeństwa i komfortu. Oznakowane są symbolem ?0+?, więc towarzyszą oseskom już od narodzin. Idealne do pierwszych prób chwytania i smakowania, bez ryzyka, że wypadający z rączek klocuszek boleśnie uderzy. Klocki sprawdzą się również w przypadku starszych dzieci, już siadających:
  • Zestaw pluszowych kostek - powyżej 6 miesiąca życia. Niezwykle sympatyczne obrazki, które na pewno spodobają się małemu użytkownikowi. Dodatkowo zawieszki, umożliwiające powieszenie klocków.
  • Pluszowe klocki Puk Puk K's Kids - powyżej 9 miesiąca życia. Poprzez kreatywną zabawę dziecko ma rozwijać się fizycznie, psychicznie i emocjonalnie. Klocki o różnorodnej strukturze, poprzez otwierane drzwi i okna cudownie urozmaicające każdą budowlę.
Z elementów można układać wieżę albo rzucać i trafiać nimi do celu. Zwykle klocki posiadają dodatkowe elementy i zastosowania. Użycie różnej faktury materiału, w tym fragmentów szeleszczących, pozwala na szerszą stymulację. Ponadto, klocki pluszowe często grzechoczą. Mają również przemyślany układ ? obrazują różne kolor, zwierzęta, kształty, cyfry i litery. Maluszek w tej, wydawałoby się, prostej zabawie, ćwiczy motorykę małą oraz logiczne myślenie. Klocki są świetne do układania, podawania, podrzucania i ściskania. Zabawka, która dostarcza dziecku wiele radości i pozytywnych emocji.

Klocki drewniane

Stanowią bardzo bogatą grupę klocków, począwszy od prostych po interaktywne. Tak jak większość innych klocków ćwiczą motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową i logiczne myślenie. Są przy tym niezwykle trwałe i mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Ważne, żeby były dobrej jakości i pomalowane bezpiecznymi dla dziecka farbami. Wybór kształtów i kolorów jest w klockach drewnianych bardzo duży:
  • Tradycyjne klocki drewniane w pudełku - zestaw elementów do kreatywnego budowania dowolnych konstrukcji, zazwyczaj ponad 100 klocków o różnych kształtach i kolorach. Dla dzieci od 3 roku życia.
  • Z obrazkami - uczą m.in. spostrzegawczości, gdyż dziecko ma za zadanie ułożyć obrazek. Od 18 miesiąca życia.
  • Magnetyczne - powyżej 18 miesiąca życia. Do wyboru różne postaci 3D. Każdy z elementów posiada wbudowany magnes, dzięki czemu można tworzyć dowolne wzory.
  • Interaktywne - piękne, żywe kolory. Dla dziecka powyżej 1 roku życia. Działanie klocków wzmocnione efektami wizualnymi i dźwiękowymi, m.in. grzechotką, dzwonkiem i lusterkiem.

Klocki są bardzo wartościową zabawką dla dziecka. Układanie ich sprawia nie tylko dużo radości, ale też ćwiczy wiele funkcji. Świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu oraz idealny zakup na prezent. Wybór ilości elementów w zestawie warto uzależnić od wieku dziecka.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 243 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Perfect and very fast delivery
2023-12-18
bardzo szybka realizacja zamówienia, wszystko OK, dziękuję!
pixel