Innowacyjne zabawki dla niemowląt z serii Wimmer Ferguson

2017-02-16
Innowacyjne zabawki dla niemowląt z serii Wimmer Ferguson Wimmer Ferguson to innowacyjna seria zabawek amerykańskiego producenta Manhattan Toy. Przez wielu rodziców oraz pedagogów pracujących z dziećmi, produkty z logiem Wimmer Ferguson uznawane są za jedne z najlepszych zabawek, gwarantujących prawidłowy rozwój najmłodszych dzieci.

Ponad 40 lat wnikliwych badań i obserwacji

Amerykańscy eksperci przez 40 lat prowadzili badania związane z rozwojem narządu wzroku u najmłodszych dzieci. Zebraną w ten sposób wiedzę wykorzystali do tego, aby dostarczyć dzieciom zabawki, które poprzez geometryczne wzory, odpowiednie kolory oraz kontrast barw, aktywnie rozwijały wzrok, a także koordynację wzrokowo-ruchową. Kontrastujące kolory np. biel i czerń przykuwa dziecięcą uwagę, gdyż zgodnie z badaniami dzieci w pierwszej kolejności spostrzegają właśnie te barwy. Pamiętajmy, że przez pierwszy rok życia niemowlak uczy się rozpoznawać stopniowo coraz to bardziej „zaawansowane” barwy. Do tej pory żadnej innej firmie nie udało się powtórzyć sukcesu serii Wimmer-Ferguson, a praca projektantów z Manhattan Toys została wielokrotnie nagradzana prestiżowymi wyróżnieniami np. Oppenheim Award Winners.

Wielofunkcyjne zabawki dla niemowląt w magicznym kolorze

Zabawki Wimmer Ferguson zaprojektowano w taki sposób, aby dostarczały dziecku jak największych bodźców kolorystycznych. Magiczne połączenie wzorów i kolorów już od najmłodszych lat stymuluje prawidłowy rozwój wzorku u dzieci. Na serię Wimmer Ferguson składają się zabawki dla niemowląt o najróżniejszych kształtach i funkcjach, które powinny być dostosowane do wieku dziecka. Którą zabawkę wybrać na początek? Poniżej wybraliśmy kilka najpopularniejszych propozycji zabawek dla niemowląt z kolekcji Wimmer Ferguson.

Coś się kręci, coś się mieni – karuzela na łóżeczko Wimmer Ferguson

Karuzela nad łóżeczko Wimmer Ferguson, wprowadzi pociechę w fascynujący świat kolorów i zakręconych wzorów. Wysoki kontrast barw wraz z delikatnym ruchem kafelek wpływa pozytywnie na koordynację ręka-oko oraz aktywność ruchową. Dziesięć obrotowych talerzyków podzielone według kategorii wiekowych, dzięki czemu uzyskujemy możliwość dostosowania zabawki do aktualnego wieku dziecka. W pełni regulowany pałąk pozwala na łatwe dostosowanie odległości obrazu do wzroku malucha. Cechy te czynią karuzelę Wimmer Ferguson wielofunkcyjną i ponadczasową zabawką o wysokich walorach edukacyjnych.

Raczkowanie wcale nie musi być nudne! Poznaj edukacyjne maty Wimmer Ferguson

Edukacyjne maty pozostają wspaniałą propozycją dla małych podróżników i odkrywców. Maty z serii Wimmer Ferguson zaprojektowano w taki sposób, aby pobudzały trzy zmysły jednocześnie – wzroku, dotyku i słuchu. Każdą matę podzielono na kilka sekcji, w których skryte są interaktywne elementy w postaci np. lusterka, szeleszczących elementów czy kieszeni. Całości oczywiście towarzyszą specjalnie dobrane grafiki w kontrastujących kolorach. Interaktywne maty znane są już od lat, jednakże seria Wimmer Ferguson wprowadziła popularną zabawkę w zupełnie nowy wymiar.

Sensoryczne książki i klocuszki

W szerokiej ofercie serii Wimmer Ferguson znajdziemy również zabawki o nieco mniejszym gabarycie, ale z równie dużymi możliwościami i funkcjami. Miękkie, materiałowe klocuszki w krzykliwej kolorystyce nie tylko rozwijają wzrok, ale pozwalają poznać podstawowe figury geometryczne jak trójkąty, kwadraty czy kule. Edukacyjna, w pełni rozkładana książeczka „Domek" wzbudza ciekawość, gdyż każda kolejna strona skrywa nowe wzory i ruchome elementy. Mniejsze zabawki łatwo schowamy i zabierzemy np. w podróż czy do żłobka, dzięki czemu ulubiona zabawka zawsze dotrzyma dziecku towarzystwa.

Ikona zabawek edukacyjnych

Seria Wimmer Ferguson wyraźnie zaznaczyła swoją obecność w długiej historii zabawek, a zabawki dla niemowląt z opisywanej kolekcji śmiało możemy określić mianem rewolucyjnych. W kategorii zabawek edukacyjnych Manhattan Toy znajduje się już w ścisłej czołówce od 30 lat, dzięki czemu sięgając po zabawki amerykańskiego producenta mamy pewność, że nasz wybór zapewni dziecku wiele chwil radości i edukacyjnej zabawy.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 232 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-05
Great order
2023-12-20
Super
pixel