Drewniane zabawki dla niemowląt

2015-10-05
Drewniane zabawki dla niemowląt

Zabawki drewniane kojarzone są z produktami dedykowanymi starszym dzieciom, jednak na rynku znaleźć można także drewniane zabawki dedykowane dla niemowląt. Rodzice poszukują wysokogatunkowych produktów gwarantujących bezpieczeństwo i rozwój niemowląt. Wielu producentów wyodrębnia linie zabawek drewnianych specjalnie stworzonych z myślą o dzieciach w pierwszych miesiącach życia. Wytwarzane są i testowane w nowoczesnych zakładach.    

 

zabawka dla niemowląt haba

Coraz większa popularność zabawek drewnianych dla niemowląt  

W świecie pełnym elektroniki i wszelkich materiałów sztucznego pochodzenia zabawki drewniane pojawiające się na rynku stanowią jeszcze produkt niszowy. Obserwując jednak wzrost świadomości dotyczącej prowadzenia zdrowego oraz ekologicznego stylu życia wśród młodych ludzi na przestrzeni ostatnich kilku lat można stwierdzić, iż zabawki drewniane dla niemowląt będą coraz bardziej popularne. Świeżo upieczeni rodzice już od najmłodszych lat stawiają na wprowadzanie zdrowej i ekologicznej żywności, jak i zaopatrywanie maluchów w ekologiczne zabawki. Kolorowe grzechotki, gryzaki, zawieszki do wózków czy smoczków nie tylko urzekają swoim designem, ale także są bezpieczne dla zdrowia niemowląt. Trwałość oraz naturalne materiały, z których wykonane są zabawki powodują, że służą one dzieciom przez wiele lat bez większych widocznych uszczerbków. Prostota kształtów oraz kolorów umożliwiają dzieciom poznawanie świata oraz rozwój nowo nabytych umiejętności, a naturalne materiały zapewniają prawidłowy rozwój zdrowotny. Zabawkami drewnianymi w czasach ich świetności bawili się nasi dziadkowie, rodzice, a później jeszcze my.  

Jakie zabawki drewniane są najlepsze dla niemowląt?  

Pytanie, jakie nurtuje nie jednego młodego rodzica brzmi: Jakie zabawki będą najlepsze dla niemowląt? Odpowiedź brzmi: Bezpieczne i zapewniające optymalny rozwój. Wszystkie te cechy spełniają ekologiczne zabawki wykonane z drewna. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze kategorie produktów.  

Dużą grupę zabawek dla niemowląt stanowią łańcuszki do smoczka. Ich zadaniem jest zabezpieczenie smoczka łańcuszek do smoczka dla niemowlakaprzed upadkiem a dodatkowo wyposażone są w barwne elementy ? kuleczki, dzwoneczki, zwierzątka, piłki w zależności od preferencji rodziców. Pełnią rolę zabawki w pierwszych miesiącach życia dziecka. Bezpieczny klips pozwala na przypięcie ich do dowolnego materiału.

Równie popularnym asortymentem zabawek drewnianych są  różnego rodzaju grzechotki, zabawki do rączki i gryzaki. Przestrzenne kule lub kwadraty z elastycznymi połączeniami umożliwiają maluchowi zgniatanie i naciskanie. Elementy o różnych kształtach, wypustki stymulują rozwój rączek niemowlaka a w razie potrzeby będą gryzakiem pomocnym podczas ząbkowania.

Niemowlaki często podróżują w wózkach dlatego też warto wspomnieć o zabawkach przeznaczonych do zamontowania w tym środku transportu. Zawieszki do wózków mocowane są za pomocą dwóch klipsów, wyposażone są kolorowe i dźwiękowe elementy i obręcze do chwytania. Wiele wzorów z pewnością pozwoli na wybór ulubionego motywu dziecka.    

zawieszka do wózka dla dziecigrzechotka dla niemowląt Heimess

 

 

 

 

 

 

 

Zabawki drewniane a bezpieczeństwo niemowlaka   

Zdrowie oraz zapewnienie bezpieczeństwa swojemu dziecku jest dla każdego rodzica priorytetem. Zabawki są niezbędne do prawidłowego rozwoju niemowląt oraz zapewnienia im rozrywki, dlatego też warto stawiać na zabawki drewniane dla niemowląt renomowanych producentów.

Jedną z firm specjalizującą się w tego typu produktach jest istniejąca od ponad 30 lat niemiecka firma Gollnest & Kiesel ? właściciel marki Heimess. Wykonywane przez nich zabawki spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania europejskie, a każdy z produktów przed wypuszczeniem na rynek jest wielokrotnie sprawdzany przez liczne laboratoria zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Zabawki wykonane są z wysokiej jakości materiałów będących w pełni bezpiecznymi dla zdrowia dzieci. Marka Heimess zajmuje się produkcją takich zabawek dla niemowląt jak: gryzaki, grzechotki, zawieszki do smoczków, zawieszki do wózków czy ozdobne girlandy. Wszystkie zabawki zostały wykonane z drewna bukowego oraz klonowego wytwarzanego wyłącznie w Niemczech. Farby wykorzystywane do zdobienia wykonane zostały na bazie wody i są nietoksyczne, dzięki czemu ich odbarwianie na skutek kontaktu ze śliną oraz ząbkami dziecka nie zagraża jego zdrowiu. Każdy z drewnianych elementów składających się na poszczególną zabawkę przechodzi szereg odpowiednich zabiegów tak, aby był jak najbardziej bezpieczny dla niemowląt. Większość produktów marki Heimess wykonywana jest ręcznie a symbolizujący je znak GS świadczy o uznaniu wielu niezależnych laboratoriów badawczych. Przeprowadzone badania wskazują, iż zabawki wykonane z drewna są korzystniejsze dla  dzieci z wszelkimi alergiami oraz obniżonym systemem immunologicznym.  

Kupując zabawki drewniane dla dzieci, zwłaszcza dla niemowląt należy uważnie czytać etykiety, na których powinny być zawarte takie informacje jak: dedykowany wiek, miejsce produkcji, certyfikaty oraz pozytywne opinie wszelkich instytutów medycznych i laboratoriów. Drewno jest wdzięcznym materiałem ekologicznym - trwałym i wytrzymałym, jednak samo w sobie jeszcze nie gwarantuje bezpieczeństwa dla dzieci.

Przekonaj się jak wybrać prezent dla niemowlaka.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2015
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 240 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Ok
2023-08-21
Dobry kontakt ze sklepem. Szybka dostawa. Produkt zgodny z opisem. Tylko dlaczego korespondencja posprzedażowa w języku angielskim?
pixel