Dlaczego wybieramy zabawki drewniane?

2017-06-23
Dlaczego wybieramy zabawki drewniane?Zabawki z drewna zdobywają coraz większą popularność, co dzieje się wraz ze wzrostem świadomości konsumentów oraz chęcią wybierania naturalnych materiałów. Zabawki drewniane są często o wiele ładniejsze od plastikowych, wykonywane ręczne, dzięki czemu zyskują w oczach rodziców poszukujących wysokiej jakości przedmiotów. Przy tym również bezpieczne dla maluszków przez brak toksycznych substancji.

Wszystko jednak to, co w przypadku zabawek z drewna okazuje się ich zaletami, potrafi zamienić się w jedną, dość kluczową wadę. Zabawki drewniane są droższe od tych z tworzywa sztucznego. Pojawia się pytanie, jak to jest tak naprawdę, opłaca się kupować drewniane zabawki czy nie? Czy wysoka cena warta jest wszystkich tych plusów?

Zabawki drewniane są trwalsze 

Zacznijmy od początku, zabawki drewniane są trwalsze od tych plastikowych. Dzięki temu nie łamią się, po czasie nie musimy ich wyrzucać i z powodzeniem staną się źródłem zabawy dla młodszego rodzeństwa. Wiele osób przekonuje także, że zabawki drewniane przekazywane są z pokolenia na pokolenie, co dodaje zabawkom uroku.

Nie da się zaprzeczyć, że drewno, już jako sam rodzaj materiału, „niszczy się” zupełnie inaczej od plastiku. Zamiast rysować się czy łamać, zabawki drewniane nabierają wyjątkowego charakteru. Podobnie jak drewniane meble, które po czasie nazywamy antykami.

Wybór zabawek z drewna jest ekologiczny i ekonomiczny

Trwałość zabawek drewnianych to bardzo ważna zaleta. Ktoś kiedyś powiedział, że nie stać go na rzeczy tanie i miał niesamowitą rację! Wielokrotnie chcąc zaoszczędzić, wybieramy to, co kosztuje mniej, lecz jest niższej jakości. Konieczność wymiany zabawek plastikowych na kolejne po krótkim czasie powoduje, że ostatecznie wydajemy nawet więcej niż tyle, ile wyniosłaby nas jedna, lecz trwała rzecz. Wybór zabawek z drewna jest więc nie tylko ekologiczny, lecz z dalszej perspektywy czasu również ekonomiczny.

Zabawki drewniane są modne, bo idealnie wpasowują się w trend minimalizmu. Zamiast wielu plastikowych zabawek, które kupujemy dzieciom na każdą prośbę, mamy ich kilka, lecz takich naprawdę wartych zakupów. Przestajemy zaśmiecać własną przestrzeń tym, o czym dziecko zapomni już po 5 minutach.

Zabawki z drewna są bezpieczne nawet dla małego dziecka

Skoro wiemy już, że zabawki drewniane to wydatek, to porównywalny z dobrą inwestycją, jaka z czasem do nas wraca, skupmy się na dalszych zaletach drewna. Są one bezpieczne dla dziecka. Nie ma w nich szkodliwych substancji, którymi pokrywane są plastikowe zabawki. Nie musimy też obawiać się, że złamany plastik zrobi dziecku krzywdę. Wiele zabawek z drewna może być stosowanych już od najmłodszych lat, jak na przykład grzechotki niemieckiej marki Heimess testowane w specjalistycznych laboratoriach.

Rozwijają wyobraźnię dziecka

Niektóre mamy wspominają, że przejście dzieci z wypełnionych technologią zabawek, przy których wszystko się świeci i wydaje dźwięki, na zabawki drewniane było szokiem dla maluchów. Potrzebowały czasu, by nauczyć się bawić zabawkami z pozoru prostymi, lecz wymagającymi przy tym wyobraźni. To kolejna zaleta zabawek wykonanych z drewna – rozwijają one u maluszków kreatywność, ucząc wykorzystywania tych samych zabawek na wiele różnych sposobów. Dzięki temu nigdy się nie nudzą, dzieci doceniają to, co mają.

Przykłady ciekawych zabawek z drewna

Zabawki drewniane dostępne są dzisiaj w niezliczonej ilości wzorów. Ich design zmienił się, co pozytywnie zaskakuje rodziców. Z łatwością można dostać zabawki z drewna dla dzieci w różnym wieku. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji.

• Drewniane klocki konstrukcyjne
Z pomocą drewnianych płytek do układania to aż 200 drewnianych elementów, z których pomocą dzieci mogą tworzyć niesamowite kształty. To dobry sposób na rozwijanie wyobraźni oraz kreatywności.

• Kostka edukacyjna
Odpowiednia już dla dzieci mających 1,5 roczku. Razem z kostką edukacyjną maluch uczy się rozróżniania kolorów, wzmacnia swoją motorykę oraz koncentrację. Kostka to wiele różnych elementów. Niektóre elementy nawet świecą w ciemności!

• Kura z naturalnego drewna
Sympatyczna kurka, która szybko stanie się ulubioną zabawką każdego malucha. Nie ma chyba większej radości dla małego dziecka niż widok efektów swojej ciężkiej pracy. Za każdym razem, kiedy nasza pociecha uderzy młoteczkiem w kulkę, ona wyleci z kurki dołem. Zabawka drewniana nadaje się już dla dziecka od 1,5 roku życia, co jest idealnym czasem na takie, choć nieskomplikowane z pozoru zabawy, to rozwijające motorykę i uczące logicznego myślenia.


A Wy lubicie zabawki drewniane? Co Was w nich urzeka?

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 240 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-05
Great order
2023-08-21
Dobry kontakt ze sklepem. Szybka dostawa. Produkt zgodny z opisem. Tylko dlaczego korespondencja posprzedażowa w języku angielskim?
pixel