Dlaczego przytulanki są tak istotne dla niemowlaka? Jak wybrać najlepsze?

2020-06-03
Dlaczego przytulanki są tak istotne dla niemowlaka? Jak wybrać najlepsze?
Pewnie każdy z nas miał w dzieciństwie swoją ulubioną maskotkę, z którą spał i spędzał godziny na “rozmowach’. Takie przytulanki są niezwykle ważne dla dziecka i w dzisiejszym wpisie postanowiliśmy ten temat poruszyć. Jak dobrać maskotkę dla dziecka? Czym się sugerować podczas wyboru?

Uspokajające przytulanki

Ważną funkcją przytulanek jest uspokojenie dziecka i szybkie odwrócenie uwagi od powodów płaczu. Gdy maluch przestraszy się hałasu, jakieś postaci (na przykład znajomych rodziców) czy czegokolwiek innego, warto podać dziecku ulubioną maskotkę, na którą przeniesie całą swoją uwagę. Można wybrać na przykład Szumiącego Królisia Felcia, który jest jednocześnie fantastyczną, słodką przytulanką dla niemowlaka, a także skutecznym czujnikiem płaczu.

Po wykryciu tego charakterystycznego dźwięku, przytulanka emituje szum przypominający dźwięki z brzucha mamy. Działa to kojąco na niemowlaka, uspokaja go i znacznie ułatwia zaśnięcie. Króliś po 40 minutach zaczyna spokojnie wyciszać wydawanie dźwięków i przechodzi w tryb czuwania.

Na dziecko odpowiednio działa także wysokiej jakości tkanina, która jest przyjemna w dotyku, a także wzorzyste uszy. Warto pamiętać, że dzieci zwracają uwagę na charakterystyczne kształty, a także kolory. To zwiększa ich ciekawość i chęć poznania.

Podobną funkcję pełni Szumiący Miś Julek, którego można powiesić na przykład przy łóżeczku czy kołysce. W ten sposób będzie czuwał nad pociechą i w razie płaczu szybko zareaguje kojącym szumem. Urządzenie można oczywiście ręcznie włączać i wyłączać, a także regulować dźwięk szumu.

Do łóżeczka można również przywiesić ulubieńca wielu dzieci czyli leniwca. Przytulanka-pozytywka Leniwiec od Skip Hop dzięki rzepom znajdującym na łapkach bez problemu utrzyma się na ramach łóżeczka i swym czujnym okiem i uchem zaopiekuje się maluchem. Gdy dziecko zacznie płakać, system Cry-activated szybko wykryje ten niepokojący dźwięk i zacznie przygrywać maluchowi spokojne melodie, albo uspokajające dźwięki. Fantastyczna przytulanka oferuje też ciekawą opcję, a mianowicie możliwość nagrania głosu rodzica, który mówi coś do swojej pociechy czy śpiewa kołysankę. Głos rodzica może wpłynąć na szybsze uspokojenie i ponowne zaśnięcie.

Kolory, kształty i inne cechy - jak przytulanki działają na malucha?

Im bardziej przyjazny kształt maskotki tym lepiej. W ten sposób będzie wyzwalała w maluchu pozytywne emocje i kojarzyła się radością i przyjemnymi chwilami. Poza tym, przytulanki gwarantują poczucie bezpieczeństwa, są zawsze obecnym przyjacielem dla naszej pociechy. Gdy tylko przytrafi się coś niepokojącego, ulubiona maskotka jest przy dziecku i nie opuszcza go nawet na chwilę.

Producenci starają się stosować ciekawe nowinki, które wpływają na jeszcze większe zainteresowanie dziecka. Projektor przytulanka Owieczka Skip Hop to połączenie przytulanki, pozytywki, a także fantastycznego projektora. Jak to działa? Oprócz tego, że Owieczka jest bardzo przyjemną w dotyku maskotką, gwarantuje także dodatkowe atrakcje dla dziecka. Pod kieszonką zakrywającą brzuszek dostępny jest przycisk, który otwiera bramy wyobraźni dziecka i gwarantuje fantastyczne przeżycie. Po jego wciśnięciu brzuszek zmienia się niebo pełne gwiazd, które zmienia kolory. Projektor umieszczony w brzuszku rozświetla pokój i zmienia ściany czy sufit w prawdziwe nocne niebo! Ciepłe kolory uspokają malucha i zwracają jego uwagę. Po ponownym wciśnięciu przycisku brzuszek zmienia się w pozytywkę, która przygrywa dziecku przyjemne melodie takie jak “Dla Elizy” czy “Kołysanka Brahmsa’. Jest to więc wielofunkcyjna maskotka, która jest świetnym, długoterminowym zakupem.

Uspokajający zapach rodzica - czyli wielofunkcyjne przytulanki.

Przytulanki dają poczucie bezpieczeństwa i bliskości, sprawiają, że dziecko nie czuje się samotne, nawet jeśli rodzic jest w innym pokoju. Świetnym pomysłem są przytulanki wielofunkcyjne, które nie tylko pełnią rolę typowej maskotki, ale także otulają i przykrywają malucha. Przykładem jest DouDou Kocyk Przytulanka Króliczek. Jeśli chcemy uspokoić nasze dziecko, warto by rodzic przytulił chwilę taki kocyk, a dopiero później przekazać go maluchowi. Zapach rodzica będzie działał kojąco i uspokajająco. Do supełków można przywiązać gryzak czy smoczek, więc dziecko będzie miało wszystko “pod ręką”.

Pluszaki rozwijają uczuciowo dziecko

Jak wspominaliśmy, pluszak staje się przyjacielem naszego dziecka. Pociecha zaczyna o niego dbać, opiekować się nim, przyrządzać mu posiłki, spacerować po mieszkaniu etc. Uczy się więc odpowiedzialności i empatii. Chce, by pluszakowi było jak najlepiej. Dobrym przyjacielem może być Maskotka dla dzieci z kocykiem Koen Manhattan Toy. Oprócz sympatycznego misia Koali, w skład zestawu wchodzi kocyk-śpiwór, którym można okryć i otulić maskotkę.

Przytulanki pełnią wiele funkcji - rozwijają empatię, dają poczucie bezpieczeństwa, odwracają uwagę od innych niepokojących dziecko hałasów, kształtów czy ruchów, stają się też najlepszym przyjacielem. Przed zakupem prezentu malucha zastanów się, czy ma odpowiednie kształty, kolory czy gwarantuje też dodatkowe funkcje jak uspokajający szum czy kołysanki.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 242 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
Fast transport is ok
2023-11-06
Everything was alright
pixel