Czas na gry i zabawy w plenerze

2018-04-13
Czas na gry i zabawy w plenerzeDni stają się coraz cieplejsze, dlatego warto, aby dzieci spędzały więcej czasu na świeżym powietrzu bawiąc się na podwórku, w ogrodzie czy w parku. Aby uatrakcyjnić zabawę w plenerze przedstawiamy nasz wybór akcesoriów do gier i zabaw: zaczynając od piłek i rowerków, przez gry zręcznościowe np. kręgle, po bardziej tradycyjne zabawki jak kreda lub skakanka.

Gry i zabawy w plenerze, czyli aktywne spędzanie czasu z dziećmi


• Drewniany rowerek biegowy

Nauka jazdy na rowerze to niesamowita przygoda. Aby ułatwić maluchowi pierwsze próby pomocny może okazać się drewniany rowerek biegowy Tup Tup dla dzieci, na którym dziecko porusza się bez użycia pedałów, tylko odpychając się od ziemi. Dzięki takiemu pojazdowi maluszek może oswoić się z rowerem, a w przyszłości nauka jazdy będzie jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza. Jazda na takim rowerku pomaga rozwijać umiejętności utrzymywania równowagi u dziecka.

• Gry w plenerze dla całej rodziny

Wspólna zabawa na dworze rodziców z ich pociechami to doskonały sposób spędzania wolnego czasu w letnie popołudnie. Drewniane kręgle, zestaw do gry w krykieta czy golfa zapewnią rozrywkę zarówno młodszym, jak i starszym. Gry zręcznościowe wspomagają rozwój koordynacji ruchowej oraz poprawiają sprawność i motorykę dziecka. Będą one odpowiednie, aby aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, ale też doskonale sprawdzą się podczas zabawy w domu w pochmurną pogodę.

Do wspólnej zabawy warto zaprosić także dzieci z sąsiedztwa, co pozwoli naszym pociechom na spędzenie czasu z rówieśnikami. Wspólne gry i zabawy pozytywnie wpływają na rozwój dziecka i uczą integracji z innymi, a zorganizowanie zawodów czy wyścigów pozwoli obudzić zdrowego ducha rywalizacji.

• Gra w klasy i bajkowe rysunki

Aby się świetnie bawić nie, potrzeba wiele. Gry, które pamiętamy z dzieciństwa, a w które bawili się także nasi rodzice, mogą sprawić dużo frajdy również i naszym pociechom. Skakanka czy guma do skakania umili zabawę każdej dziewczynce, a samolot to świetna zabawka dla każdego chłopca. Wybierając skakankę, warto zwrócić uwagę na to, czy jej długość jest regulowana, dzięki temu nasze dziecko dłużej będzie mogło cieszyć się zabawą.

Z pewnością wszyscy jako dzieci lubiliśmy grę w klasy. Wystarczy za pomocą kredy narysować planszę do gry - świetna zabawa dla naszych pociech gwarantowana. Rysowanie kredkami to jedna z bardziej lubianych przez dzieci czynności, jednak rysowanie kredą po chodniku może okazać się jeszcze lepsze. Za pomocą kredy dzieci mogą stworzyć wszystko, co podsunie im wyobraźnia i kolorowymi rysunkami zwierzaków i bajkowych stworów upiększyć całe podwórko.

• Nowa gra prosto od Wikingów

Kubb to popularna gra pochodząca ze Skandynawii. Jest odpowiednia zarówno dla mniejszych, jaki i starszych dzieci, a radość w trakcie gry sprawi także ich rodzicom. Zasady gry nie są skomplikowane i jest to ciekawa alternatywa dla znanych nam gier. Pozwala zaangażować w rozgrywki całą rodzinę i dostarcza świetnej zabawy podczas popołudnia spędzanego w parku czy na ogrodzie.

Zalety zabawy na świeżym powietrzu


Ruch i przebywanie na świeżym powietrzu wspomagają nie tylko fizyczny, ale też psychiczny rozwój dziecka. Gry zręcznościowe, jak również i inne zabawy zachęcają dzieci do poznawania otaczającego je świata. Wspólne zabawy na podwórku czy palcu zabaw dają maluchom wiele radości i śmiechu. Gdy pogoda dopisuje nie ma nic lepszego niż zabawa na dworze, jednak gdy na zewnątrz panuje mniej sprzyjająca aura wiele gier jest odpowiednich, aby korzystać z nich także w domu.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 241 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-31
super
2023-12-01
Ok
pixel