Co kupić na chrzciny dziecka

2017-04-25
Co kupić na chrzciny dzieckaPrezenty na taką imprezę przynoszą nowo ochrzczonemu dziecku goście. Jest to, jak powszechnie wiadomo, dość uroczysta okazja, niezwykle przy tym radosna zarówno dla młodych rodziców, jak i też dla chrzczonego dzieciątka. Warto zadbać o pasujący do chwili prezent. Rodzice dziecka zwykle decydują się na chrzciny już nawet w szóstym tygodniu życia, jednak nie później niż w pierwszych miesiącach życia. Zwykle najważniejsze jest dla nich, żeby był to czas, w którym maluch będzie jeszcze spokojny w trakcie mszy.

Zastanawiając się, jaki kupić prezent na chrzciny dziecka, warto wiedzieć o tym, że wszystkie rzeczy otaczające niemowlę dobrze, by wpływały na jego rozwój. Jeśli decydujemy się na zakup zabawki, wybierajmy te dopasowane do jego potrzeb i możliwości.

Praktyczne i cieszące oko – prezenty na chrzciny dziecka

Przedstawiamy propozycje prezentów, które nie tylko dobrze wyglądają, lecz także okazują się niezwykle praktyczne. Poniższe prezenty nie dotyczą tych, które znajdziemy w dewocjonaliach – zakup świecy czy łańcuszków pozostawmy chrzestnym. Pozostałym proponujemy prezenty, które ucieszą głównie rodziców, pozwalając na łatwiejszą opiekę nad dzieckiem.
  • Co kupić na chrzciny, czyli lampka nocna, niezwykle praktyczna dla młodych mam
Bardzo przydatnym prezentem jest lampka nocna. Powinna dawać odpowiednią ilość światła, by dziecko spokojnie przy niej zasypiało.  Jednocześnie umożliwiać opiekunom karmienie maleństwa lub jego przebieranie w nocy, bez budzenia przy tym drugiej osoby i wybudzania dziecka w zupełności. Bezprzewodowe wersje lampki mogą na kolejnych etapach rozwoju posłużyć za latarkę. Okazuje się więc, że to praktyczny gadżet, nie do zastąpienia dla świeżo upieczonych rodziców.
  • Prezent z myślą o przyszłości – zestaw posiłkowy
Warto zainwestować w zestaw posiłkowy dla malucha, który choć jeszcze nie okaże się przydatny, to z czasem będzie dosłownie niezastąpiony. Ze względu na to, że mama i tata wraz z dzieckiem będą korzystać z prezentu bardzo często, warto wybrać zestaw przyjemny dla oka! Ma to też duże znaczenie w karmieniu malucha. Jeśli zestaw posiłkowy będzie mu się kojarzył z zabawą (jak np. Zestaw Posiłkowy Sowa), to dziecko chętniej będzie spożywało posiłki.

Prezent na chrzest dziecka – pomagamy w wyborze zabawki

Zabawka to jedna z najważniejszych dla dzieci rzeczy. Pierwsze kilka miesięcy jest nauką świata, w czym zabawki mają maluszkom pomagać. Istotne, by były przy tym dla nich bezpieczne. Należy dobrać taki prezent na chrzest dziecka, który będzie dopasowany do potrzeb dzieciątka (większość zabawek ma podany przedział wiekowy). Należy też upewnić się, że zabawka spełnia normy bezpieczeństwa.

Stymulacja zmysłów to podstawa dla maluszków:

  • Dla kształtowania wzroku u dziecka na samym początku sprawdzą się przedmioty w czarno-białe wzory

  • Do rozwijana słuchu przydatne będą z kolei grzechotki – początkowo to inni będą nimi poruszać dla maleństwa. A gdy nowy członek rodziny odpowiednio urośnie, sam będzie w stanie odkryć, że jego ruch grzechotką daje taki efekt. W pierwszych etapach dobre będą też pozytywki szumiące lub te naśladujące bicie serca, co może uspokajać maluszka.
  • Dotyk dzieci rozwijają poprzez kontakt z różnymi materiałami. Uczą się poszczególnych faktur poprzez bezpośredni kontakt z nimi. Tu dobrze sprawują się zabawki sensoryczne zszyte z różnych tkanin lub z dużą ilością metek.
  • Wszystko razem – dla ciut starszych maluszków dobre będą maty edukacyjne, które łączą wszystkie wyżej wymienione funkcje, dodatkowo pomagając dziecku w nauce motoryki.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-20
Super
2023-08-21
Wszystko ok
pixel