Anatomia dla dzieci

2016-09-30
Anatomia dla dzieciKażde dziecko prędzej czy później zaczyna interesować się budową człowieka. Maluchom wystarczy umiejętność wskazania poszczególnych części (Pokaż, gdzie masz oko, nos, rękę, brzuch, itd.). Z czasem szkraby zaczynają dopytywać ? co to są kości, dokąd wpada jedzenie i jak wygląda mózg? Warto wtedy zaprezentować to, co mówimy. I do tego służą właśnie zabawki edukacyjne.

Zainteresowanie dziecka anatomią

Anatomia jest bardzo ważną dziedziną wiedzy i można się tylko cieszyć, gdy dziecko wykaże nią zainteresowanie. Rodzic nie powinien zbywać malca krótkimi odpowiedziami, ale wzmacniać i podtrzymywać to zaciekawienie. O ile młodszym dzieciom wystarczą wierszyki, np. ?Kominiarz? czy nazywanie poszczególnych części ciała podczas ubierania czy kąpania, o tyle w przypadku starszych dzieci warto sięgnąć po książeczki, puzzle, bądź inne pozycje z oferty zabawek edukacyjnych.

Zabawki edukacyjne ? anatomia

Zabawki tego typu mają na celu przekazywanie wiedzy w mądry i zarazem przystępny dla dziecka sposób. Zabawa pomaga w przyswajaniu ważnych informacji naturalnie, wprost mimowolnie. Dobrze jest sięgać po różne typy pozycji edukacyjnych:
  • Puzzle i układanki ? standardowe polegają na uzupełnianiu ogólnego schematu (np. szkieletu człowieka) brakującymi elementami. Liczba części w poszczególnych zestawach może być zróżnicowana. Na uwagę zasługują również układanki magnetyczne, które bardzo często dotyczą nie tylko ilustrowania całego organizmu, ale skupiają się też na jego poszczególnych elementach, np. układzie krwionośnym lub kostnym. Całość jest zwykle wzbogacona o karty z nazwami. Zdarzają się też nazwy angielskie, dzięki czemu mały użytkownik poznaje jednocześnie obce słówka. Na uwagę zasługuje kilka puzzli i układanek:

    - Puzzle Anatomia - 5 warstw, w których pokazane zostało ciało od szkieletu po człowieka ubranego. Każda z warstw składa się z 7 części.

    - Układanka warstwowa Anatomia Tomka ? układanka drewniana, warstwowa, w której każda z warstw przedstawia inną część budowy ludzkiego organizmu (od szkieletu, poprzez mięśnie i organy wewnętrzne, na ubraniu kończąc).

    - Układanka magnetyczna Anatomia człowieka Janod składa się z mnóstwa elementów ? tablicy magnetycznej, drewnianego wskaźnika, 18 kart z oznaczeniami części ciała oraz 76 magnesów. Dziecko poznaje nie tylko zewnętrzne części ciała, ale również wewnętrzne. Układanka została wykonana aż w 11 językach, w tym w języku polskim. Dla dzieci powyżej 3 roku życia.

  • Gry edukacyjne ? świetne nie tylko w zdobywaniu wiedzy o anatomii człowieka, ale również w jej utrwalaniu i poszerzaniu. Bardzo często mają formę quizów, aktywizujących wszystkie osoby grające.

  • Modele przestrzenne ? są to najczęściej zestawy edukacyjne ? układanki 3D, w których składa się poszczególne części w określoną całość. W ten sposób otrzymujemy czaszkę, oko czy ucho. Zabawki edukacyjne do wielokrotnego składania i rozkładania, raczej dla starszych dzieci.

Zabawki edukacyjne, przedstawiające anatomię człowieka, poprzez zabawę przekazują dziecku cenną wiedzę. Maluch poznaje ciało w sposób naturalny i przystępny. Świetny pomysł na rodzinne spędzanie czasu i nieoceniona pomoc edukacyjna dla każdego rodzica. To także doskonałe przygotowanie do wizyty lekarskiej.

A Wy jak przygotowujecie dziecko do wizyty lekarskiej, aby przebiegła komfortowo i nie kojarzyła się maluchowi negatywnie? Czy tego typu zabawki tematyczne mogą być pomocne?

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 232 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-31
super
2023-12-18
bardzo szybka realizacja zamówienia, wszystko OK, dziękuję!
pixel