Wydawnictwo Dwie Siostry

Ilość znalezionych towarów: 80

Wydawnictwo Dwie Siostry, działające na polskim rynku wydawniczym od 2005 roku, to inicjatywa trzech przyjaciółek z sentymentem wracających do ulubionych książek z dzieciństwa. Specjalizacją wydawnictwa są książki o tematyce dziecięcej i młodzieżowej.

W odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania młodych czytelników, książki Dwóch Sióstr cechuje wysoki poziom zarówno merytoryczny, jak i graficzny. Mądre treści i nietuzinkowa oprawa to wyróżniki tytułów oficyny wydawniczej. Wśród nich znaleźć można zarówno dzieła dobrze znanych autorów, takich jak Wanda Chotomska, Julian Tuwim czy Aleksander Fredro, jak również debiutantów - Anny Weltman, Katarzyny Boguckiej, Doroty Sidor i wielu innych. Ilustratorami wydawanych książek są znani graficy, tacy jak Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński czy Jerzy Flisak. Hasło „edukacja poprzez zabawę” przyświeca wydawczyniom książek, które w atrakcyjny sposób przemycają wartościową dla najmłodszych wiedzę.

Wydawane przez Dwie Siostry książki są laureatami wielu nagród - Nagroda Literacka m.st. Warszawy 2013 roku, wyróżnienie Bologna Ragazzi Award 2015 czy nominacja do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY 2015 to tylko niektóre z nich, przyznane ilustrowanemu atlasowi Mapy autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

Inne popularne tytuły Dwóch Sióstr, które można znaleźć w naszej ofercie, to: Mam oko na miasteczko, Pszczoły, W lesie, Drzewa, Roślinna kuchnia polska, Znikające zwierzęta, Niedźwiedź w wielkim mieście, Milion rzeczy, Mam oko na liczby, Pora na potwora oraz seria o Ulicy Czereśniowej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-31
super
2023-12-20
Super
pixel