Spiegelburg

Ilość znalezionych towarów: 114

Spiegelburg aktywnie uczestniczy w branży zabawkarskiej od 1992 roku. Historia marki związana jest bezpośrednio z działalnością niemieckiego wydawnictwa Coppenrath. Ojcem marki Spiegelburg jest Wolfgang Holker, który poprzez swoją działalność realizował program „nie-książki”. Co ciekawe wydawnictwo Coppenrath do 1977 roku publikowało jedynie książki o charakterze naukowym. Dopiero inicjatywa Wolfganga nadała wydawnictwu zupełnie nowy kierunek. Od roku 1992 wydawnictwo oprócz książek oferowało kolekcję wyjątkowych zabawek edukacyjnych. Zabawki podzielono na serie tematyczne nawiązujące do historii zawartych w książkach. Początkowo pomysł połączenia książek z pluszowymi misiami oraz innymi zabawkami uważany był za szaleństwo – mówi Wolfgang. Koncepcja kreatywnego Wolfganga została bardzo szybko doceniona. Klienci opuszczający dom wydawniczy w Münster stwierdzili, że nigdy jednocześnie nie widzieli czegoś równie szalonego i kreatywnego. Lokalizacja wydawnictwa w pobliżu portu bardzo szybko przyciągała nowych i ciekawskich klientów.

Magiczny świat księżniczek oraz dzielnych rycerzy – kilka słów o ofercie

W ramach kolekcji Spiegelburg można wyróżnić następujące serie: Księżniczka Lillifee, Rycerz Vincelot, Koń mój przyjaciel, Good Luck, The Monsterbox i T-Rex World. Szeroka oferta tematyczna jest jednym z największych atutów niemieckiej marki.

  • Księżniczka Lillifee – seria opracowana z myślą o dorastających dziewczynkach kochających świat magicznych baśni. Seria opowiada o dobrej i kochającej wróżce. W ramach kolekcji Księżniczka Lillifee dostępne są m.in.: elementy dziecięcej garderoby, plecaki, torebki, edukacyjne zabawki oraz przyrządy szkolne.
  • Rycerz Vincelot – seria Vincelot opowiada o losach dzielnego chłopca, który pod okiem swojego kuzyna pragnie zostać rycerzem. Asortyment dostępny w kolekcji nawiązuje do serii książek o tym samym tytule. W ofercie znajdziemy m.in.: edukacyjne zabawki, gry, stroje małego rycerza, ekwipunek rycerza czy przyrządy edukacyjne. Wyjątkowa kolekcja dla każdego chłopca.
  • Kapitan Sharky – poznaj historię dzielnego pirata, który wraz z przyjaciółmi żegluje po pełnym niebezpieczeństw morzu. Zabawki z serii Kapitan Sharky nawiązują do ery piratów. W ofercie dostępne są np. prawdziwe lunety, zabawkowe szable, kostiumy oraz gry.
  • Koń mój przyjaciel – seria dla wszystkich miłośniczek koników. W ramach kolekcji dostępne są m.in.: pamiętniki, przybory szkolne, ręczniki, kreatywne zabawki oraz puzzle.
  • The Monsterbox – kolekcja produktów tylko dla odważnych chłopców. Bogaty asortyment przyozdabiają motywy potworów oraz groźnych straszydeł.
  • Good Luck – wspaniała seria upominków na każdą okazję, zarówno dla chłopców oraz dziewczynek.
  • T-Rex World – specjalna kolekcja dla wszystkich wielbicieli prehistorycznych zabawek. Produkty z tej serii uczą oraz bawią.

 

W roku 2004 Wolfgang Holker wraz z Walter de Corte otworzył nową markę „Spiegelburg International", aby z wyjątkowymi zabawkami wkroczyć na nowe rynki. Inwestycja w nową markę bardzo szybko się zwróciła przynosząc znaczne zyski i zainteresowanie zabawkami z logiem Spiegelburg. Obecnie Spiegelburg prowadzi aktywną sprzedaż w 30 krajach Świata, a zabawki zostały docenione zarówno przez dzieci jak i rodziców. Kolekcja zabawek nieustanie jest poszerzana o nowe i jeszcze bardziej kreatywne produkty oraz serie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Zamówienie doszło szybko, wszystko ładnie zapakowane. Dziękuję:)
2023-08-21
Wszystko ok
pixel