Sevi

Ilość znalezionych towarów: 85

Sevi jest jednym z najstarszych przedsiębiorstw działających w branży zabawkarskiej. Firma powstała w 1831 roku, a jej założyciel był Josef Anton Senoner, mistrz w dziedzinie obróbki drewna. W XIX wieku nikt nie przypuszczał, że Sevi zdominuje europejski i światowy rynek zabawek.
W pierwszych latach swojej działalności nowopowstała firma głównie operowała w okolicy północnych Włoch oraz w pobliżu granicy austriackiej, szwajcarskiej i francuskiej. Obce kultury wywarły znaczny wpływ na kształt zabawek Sevi tworząc niepowtarzalną kompozycję wizualną.

Od prostych figurek po piętrowe domki dla lalek – rys historyczny produkcji

Wraz z upływem lat zabawki włoskiego producenta stopniowo ewoluowały. Proste drewniane koniki lub figurki żołnierzyków zastąpiono nowoczesnymi domkami dla lalek i pojazdami. Przełomowym okresem w działalności firmy były lata 70 i 80 XX wieku. W tedy zabawki zaczęły przybierać zupełnie nową formę. Drewniany pajacyk będący ikoną marki Sevi odszedł na zasłużoną emeryturę, a na jego miejsce wkroczyły zupełnie nowe produkty. Samoloty, pociągi oraz dźwigi budowlane szybko zyskały uznanie dzieci, a ruchome elementy zapewniały jeszcze więcej frajdy. W kolejnych latach powstały komplety biżuterii dla dzieci, a wraz z początkiem XXI wieku postawiono na wielogabarytowe zabawki m.in.: zabawkowe kuchnie czy ogromne domki dla lalek. Coraz więcej zabawek za sprawą zaawansowanej konstrukcji, a także większej liczbie ruchomych komponentów, spełniało funkcję edukacyjną. Istotnym elementem oferty wciąż pozostają drewniane akcesoria do dziecięcych pokoików – kolorowe ramki na zdjęcia, literki, a także wiele innych dekoracji odmieni kącik zarezerwowany dla najmłodszych. Pomimo istotnych zmian w profilu produkcyjnym zabawki nie zatraciły swojej dawnej duszy! Głównym materiałem stosowanym w produkcji ciągle pozostaje drewno, dzięki czemu produkty Sevi wciąż charakteryzuje ciepło. Marka w roku 1992 została nabyta przez bliźniaczą firmę zabawkarską Trudi. Pomimo fuzji Sevi wciąż funkcjonuje jako odrębna marka
i wspólnie z Trudi dostarcza wspaniałych zabawek dla dzieci. W roku 2013 firma przyjęła nową dewizę oddającą główną ideę zabawek Sevi – „Love nature, play wood, enjoy Sevi”, co w polskim tłumaczeniu oznacza „Kochaj naturę, ciesz się drewnem, baw się z Sevi”.

Surowe normy i testy jakości

Niezmiennie od 1831 roku Sevi produkuje zabawki wyłącznie z drewna lub bezpiecznych materiałów tekstylnych. Wieloletnie doświadczenie w obróbce naturalnego materiału gwarantuje najwyższą jakość produktów oraz ich gładkie wykończenie. Do cech szczególnych firmy należy w pełni ręczne wykonywanie i malowanie zabawek, dzięki czemu każdy produkt jest niepowtarzalny. Lakiery i farby zastosowane w produkcji są w pełni nietoksyczne i odporne na działanie śliny. Wszystkie te cechy sprawiają, iż Sevi jest doskonałym wyborem dla najmłodszego grona odbiorców. Ostatecznym sprawdzianem zabawek Sevi są rygorystyczne testy jakości systematycznie dokonywane przez osoby z odpowiednimi kompetencjami.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Zamówienie doszło szybko, wszystko ładnie zapakowane. Dziękuję:)
2023-11-06
Everything was alright
pixel