Literki i cyferki dla dzieci

2016-09-13
Literki i cyferki dla dzieciPoznanie świata liter i cyfr jest dla dziecka bardzo ważne. Im wcześniej tym lepiej. Takiej edukacji służą m.in. wzory drewniane. Możemy wykorzystać je na wiele sposobów. Literki dla dzieci i cyfry mają wtedy taką formę, żeby naturalnie oswajać z nimi dziecko.

Dziecko w świecie liter i cyfr

Pokazywanie dziecku jego własnego imienia możemy rozpocząć już w okresie niemowlęcym. Czy ma to sens? Jak najbardziej. Litery, w naszym przypadku drewniane, są wtedy przede wszystkim ozdobą. Imieniem z liter drewnianych oznaczamy pokój, półki lub łóżko. Oczywiście, z czasem repertuar symboli stopniowo poszerzamy. Ważne jest, aby maluch miał zapewnione "kąpiele słowne". Jest to określenie, oznaczające, że zanurzamy dziecko w świecie słów. Uczy się ono wtedy jak gdyby mimowolnie, przy okazji innych czynności. Zabawki, w których wykorzystujemy kształty liter oraz cyfr, nadają się do tego idealnie! Całość jest przekazywana w formie zabawy, przez co maluch działa z większym zaangażowaniem (np. pokazujemy ser, nazywamy i układamy słowo z literek). Dodatkowo wykonanie literek z drewna zapewnia trwałość i długie użytkowanie.

Drewniane literki i cyferki

  • Klocki drewniane - przeznaczone dla dzieci od 18 miesiąca życia. Bezpieczne, pokryte farbami na bazie wody. Zabawa klockami nie tylko oswaja z literami i cyframi, ale również ćwiczy motorykę dużą, koncentrację, cierpliwość i logiczne myślenie.

  • Układanka w przeróżnych wersjach, np. układanka z cyframi ręce. Dostępna również ze stopami. Układanka drewniana wymusza prawidłowe dopasowywanie elementów, gdyż nie ułożone w odpowiedniej kolejności, nie stworzą oczekiwanej całości. Układanka uczy tym samym rozpoznawania i dopasowywania kształtów, liczenia oraz następowania po sobie cyfr. Poszczególne elementy zwykle posiadają specjalne uchwyty, dzięki czemu są poręczniejsze, a ich chwytanie ćwiczy motorykę małą i koordynację wzrokowo-ruchową.

  • Puzzle rachunki składają się z liczb od 1 do 20 i z sześciu znaków matematycznych. Na tablicy magnetycznej można układać poszczególne działania.

  • Magnetyczne wędkarzyki w dwóch wersjach: łowienie literek oraz łowienie cyferek. Zabawka zręcznościowa, ćwicząca sprawność psychoruchową maluchów. Najpierw składamy basenik, do którego wsypujemy literki, bądź cyferki. Zaczynamy łowienie, opierające się na rozpoznawaniu alfabetu.

  • Literki magnetyczne ? aż 50 kolorowych literek, które umieszczamy na powierzchniach metalowych (dzięki folii magnetycznej).

  • Stempelki z alfabetem Djeco - tusz znajduje się w zestawie, wnętrza literek można kolorować.

  • Literki do nawlekania  dla starszych dzieci, powyżej 4 roku życia. Aż 300 drewnianych kosteczek, służące do tworzenia np. naszyjników i bransoletek. Świetnym pomysłem jest układanie z kostek np. swojego imienia.

  • Lizaki matematyczne  pomocne w nauce, poszczególnym liczbom odpowiadają kropki. Po jednej stronie lizaka są cyfry od 0 do 9, po drugiej od 10 do 19. Możliwość wykonywania działań matematycznych.

Drewniane literki dla dzieci i cyferki są świetną zabawką edukacyjną. Dziecko bawi się, spędza miło czas, a jednocześnie uczy się. Wszystko w przyjaznej atmosferze. Kolejny świetny pomysł na prezent.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-06
Everything was alright
2023-08-21
Wszystko ok
pixel